А чи чули ви про блогерів? Певно, що так. Бо в наше життя вони входять все більше і більше. Та, що там казати, левова частка нас, українців, приєднується до їхньої команди. В ногу з часом йде і РІК, щодня тримаючи руку на пульсі аби розповісти вам про най-най-най. ? От і сьогодні зустріч із особливою людиною – Insta-блогером, яка в курсі не тільки усіх новинок в світі літераутри, а й активна оглядачка книг, які не залишили її байдужою – вразили понад усе, а іноді – розчарували. Що ж, у літпросторі буває по-різному. На те й потрібні бук-блогери, аби орієнтувати нас, читачів. А на літературі наша героїня знається добре. Перевірено! Отже, знайомтесь: Юлька Читулька (@julka_chytulka).

— Привіт! Розкажи про себе.

Привіт! Мене звуть Юля і я автор книжкового блогу Юльки-читульки. Також намагаюсь підкорити буктьюб.

— Чому вирішила стати блогером?

Першочергово ставила ціль знайти читаючих людей, щоб разом обговорювати книги. Поступово це переросло в блогерство – захотілося розвиватися в своїй тематиці, робити більш якісний фотоконтент, використовувати функціонал мережі на повну.

— Скільки часу в середньому витрачаєш на блог?

В середньому це 1-1,5 години в день. Зробити фото, написати текст, відповісти на повідомлення в Директ та коментарі. Хоча на коментарі не завжди вистачає часу. ?

— Що надихає на пости?

Фідбек від підписників. Коли читаєш коментарі, бачиш статистику лайків, збережених, тоді розумієш, що ти це все робиш не дарма і людям цікаві твої думки. Тому хочеться писати ще і ще!

— Що є найскладнішим в роботі над блогом?

Зробити хороше фото. )) Для цього треба впершу чергу хороше освітлення, антураж, натхнення. І щоб всі ці нюанси зійшлися в один час та в одному місці.

— Твої улюблені книги? Улюблений письменник?

Найнеулюбленіше питання для книголюба))) Бо цих улюбленців багато! Починаючи «Гаррі Поттером», який на завжди залишиться в моєму серці, і закінчуючи нещодавно прочитаними книгами, які підкорили моє читацьке серце: «Усюди жевріють пожежі», «Витончене мистецтво забивати на все»… Улюблені автори це Джоан Роулінг, Ден Браун, Карлос Руїс Сафон, Теодор Драйзер та багато інших…

— З якою книгою із дитинства пов’язані найтепліші спогади?

На моїх полицях є декілька старих книг, які мені читали в дитинстві. Але це любов до конкретної книги, а не твору. А так це «Гаррі Поттер». На Миколая мені подарували 2 та 3 частини, а вже на Новий рік я просила першу книгу, бо я страшенно хотіла знати з чого це все почалося. Це була магія!

Також буде цікаво:   Михайло Грушевський: історик та громадсько- політичний діяч

— Книга яка надихнула на якісь дії?

З останніх це Wake Up. Вирішила випробовувати поради автора одразу по ходу читання.

— Що ти читали недавно і чому вибрала саме це?

Буквально закінчила книгу «Гострі предмети», яку читала тому, що вийшов серіал. Читаю «Пітера Пена», бо хочу знати оригінальну історію хлопчика, який не хотів дорослішати. Ще читаю «Горменгаст» – давно хотіла прочитати, знаю що має бути щось класне, а також ця книга входить до списку найкращих книг від BBC, який я намагаюсь підкорити.

— Яку хорошу книгу прочитала за порадою іншої людини?

Я майже не читаю за порадами інших людей, бо сама знаю як важко радити книги. Тому таке трапляється рідко. Останній раз прочитала «О чем говорят бестселлеры» Галини Юзефовіч за порадою від Даши (@mama_s_knigoy). Це книга про книги, з аналізом чому деякі книги стали популярними, з чим це пов’язано.

— Що вважаєш за краще: паперові, електронні, аудіо-книги? Чому?

Найкраще папір, звісно. Бо це ні чим не замінні відчуття: атмосферність, тактильньний контакт, запах. Але останнім часом я міксую. Якщо в мене є книга в папері, то шукаю її електронний або аудіо замінник, щоб мати змогу читати її при різних обставинах.

— Чи робиш ти замітки, зберігаєш цитати?

Так, є момент) Веду читацький щоденник.

— Як ти читаєш?

При любій можливості)

Якщо у вас залишились ще питання, то пишіть їх в коментарі!