Усе залежить від фізичного навантаження і реакції вашого організму.
«У цій області не проводилося досліджень. Але в теорії газована вода живить організм вологою точно так же, як звичайна. Є й додатковий плюс. Багатьом вона стає смачнішою, тому її можна випити більше», – говорить Габріель Гірш, кінезіолог з Коннектикутського університету.
Так і є. Чомусь ми частіше тягнемося за пляшкою газованої води, ніж за звичайною. Вода з бульбашками здається нам смачніше.
«Якщо ви тільки недавно почали пити газовану воду, будьте готові до дискомфорту в шлунку. Вуглекислий газ, що міститься в такій воді, може викликати відрижку. Наскільки я знаю, немає доказів того, що це небезпечно. Просто може бути трохи неприємно», – розповіла Крістен Сміт, дієтолог і офіційний представник Академії харчування та дієтології США.
З цієї ж причини вона не радить пити газовану воду перед заняттями спортом і безпосередньо під час тренування.
Спочатку пийте газовану воду потроху і спостерігайте, як її сприймає ваш організм.
Ті, хто просто п’є газовану воду протягом дня, навряд чи зіткнуться з дискомфортом і болем у шлунку. Проблеми можуть виникнути, якщо ви намагалися швидко заповнити втрату води в організмі після важкого фізичного навантаження.
«Якщо організм нормально переносить газовану воду, можете пити її після тренування і не турбуватися. Але при сильному зневодненні її все-таки не рекомендують», – каже Гірш.
Якщо тільки ви не пробігли марафон, можете спокійно пити газовану воду. Але обов’язково дивіться на етикетки. У газовану воду часто додають сіль або цукор. Такий напій заповнює вологу гірше.