Установка газового устаткування на автомобіль вигідна з економічної сторони, однак дуже багато автовласників, скаржаться, на те, що після впровадження нової технології, двигун втрачає потужність, а витрата газу виявляється надто великою. Причина невдоволення, найчастіше пов’язана з неправильним підбором компонентів системи або вибором продукції неякісного виробника. При грамотному підборі установочного комплекту газ помітно скорочує експлуатаційні витрати і збільшує ресурс двигуна.
Вибір компонентів ГБО не таке вже й складне завдання, однак, останнє слово має залишатися за тими, хто «собаку з’їв» на цьому досить тонкому обладнанні, тобто на працівників сервісу обраного вами, а заказать установку ГБО можно тут. Однак є правила, які корисно враховувати і розуміти, незалежно від того, хто встановлює газовий комплект.
ВИРОБНИКИ ГБО
Кращими в виробництві ГБО вважаються італійці. Однак важлива не географія, а історія виробника. Хороший вибір буде на користь компанії існуючої на ринку тривалий час і створила про себе виключно позитивну репутацію.
ПОКОЛІННЯ ГБО
Термін «Покоління» – умовне позначення того, з якими мотором поєднується газовий інсталяційний пакет.
2-е покоління відповідає євро-2, стандартним карбюраторним двигунам.
4-е – інжекторні силові установки, що підпадають під стандарт євро 3 і 4
5-е і 6-е – агрегати насичені електронікою і системами діагностики. Це обладнання застосовується на високотехнологічних моторах, починаючи від євро 3 і вище оснащені безпосереднім уприскуванням палива.
Підбір на цьому етапі дуже важливий, так як помилки можуть привести до того, що мотор просто не заведеться, а дорогий комплект доведеться демонтувати, збільшуючи витрати. При установці ГБО 4 покоління і пізніших версій краще купувати готові установчі набори. Для ранніх версій агрегатів допускається комплектація з окремих деталей, випущених різними виробниками.
РЕДУКТОР
Редуктор – основний елемент забезпечує роботу всієї системи. Його головне завдання. Переклад газу з зрідженого в пароподібний стан, підтримку робочого тиску. За рахунок цього регулюється рівень надходження газу до форсунок, а потім в двигун. Чим більше редуктор, тим більше горючої суміші потрапить в камеру згоряння.
Безпосередньо від редуктора залежить вихідна потужність двигуна, так як цей прилад визначає максимальний вихід газу. При виборі цієї деталі іноді жертвують потужністю заради збільшення економії, в цьому випадку варто вибирати редуктор трохи менше рекомендованого.
ФОРСУНКИ
Забезпечують дозоване надходження палива в двигун. Від їх якості залежить плавна робота мотора і безвідмовність всієї системи, вибір форсунок також залежить від потужності і типу двигуна. Цього обладнання має на увазі монтаж безпосередньо на двигун і виконує функцію системи вприскування.
Форсунки мають різну будову в залежності від покоління ГБО – це потрібно мати на увазі при підборі конкретної моделі.
ГАЗОВИЙ БАЛОН
Газовий балон – це паливний бак. При його виборі слід враховувати розміри автомобіля, допустиме корисне навантаження, місце установки в кузові і витрата газу. Мінімальний розмір балона близько 20-ти літрів, проте такої ємності вистачає не на довго. У легковому транспорті балони розміщують в багажному відділення або на місці бензобаків, в окремих випадках можливе розміщення двох балонів. У вантажних авто – ємність розміщується на місці бензобака, або ззаду кабіни, а сумарна ємність може досягати 1 куб. м.