Дослідження німецьких вчених з Університету Люнебурга вивчили вплив ранкової погоди на самопочуття, настрій, рівень енергії та стресу людей на роботі, пише Medical Express. 

«Ідея цього дослідження виникла спонтанно під час зустрічі команди у погану погоду», — сказала Лаура Венц з команди дослідників. «Всі були млявими і говорили про погоду. Зазвичай ми вивчаємо, як такі фактори, як конфлікт, високе навантаження, пов’язані з самопочуттям співробітників; в той день народилася божевільна ідея про те, що, здавалося б, несуттєві фактори, такі як погода, дійсно може зіграти свою роль».

115 учасників дослідження попросили щодня заповнювати анкети: вранці, до роботи, і ввечері. Добровольцям також потрібно було описати, якою була погода, коли вони прокинулися. Учасники заповнювали щоденник 457 робочих днів.

Зібрані вченими дані свідчать про те, що чим кращою погода була вранці, тим більше співробітники відчували себе бадьорими і задоволеними своєю роботою. У погану погоду люди відчували себе більш втомленими і незадоволеними. На більш негативні показники самопочуття: емоційне вигорання і стрес — погода не вплинула.

«Наші результати здивували нас, тому що ми очікували більшу кореляцію з негативними проявами настрою», — сказала Венц. 

Результати дослідження направлені на розвиток ініціатив щодо поліпшення самопочуття співробітників. Наприклад, компанії можуть заохочувати працівників їздити на велосипеді або ходити на роботу пішки у гарну погоду або пропонувати спеціальні активності у погану.

Також буде цікаво:   Як домогтися успіху і розбагатіти, якщо у вас практично нічого немає