Мало хто здогадується про те, що хімія зовсім не нудна і важка, а вельми захоплююча і несподівана наука. Звичайно, багато в чому зацікавленість дитиною дисципліною залежить від педагога. Ось чому так важливо мати можливість вибрати вчителя самостійно. 

Вчені-хіміки часто не шкодують часу і ресурсів на те, щоб перевірити найнесподіваніші теорії. Приміром, мало хто знає, що кисень має блакитний колір. А дізнатися це вийшло тільки після того, як учені трансформували його в твердий стан. До слова, домогтися цього вкрай складно, тому що без спеціальних умов не обійтися. Так, щоб речовина стала твердим, температура середовища повинна бути – 1480С.

Під мікроскопом і фахівців може виявитися все, що завгодно. Не дивно, що людська ДНК донині є предметом пильного вивчення. Здавалося б, ми знаємо багато, але далеко не все. І крім інформації про кількість хромосом і генів, вченим вдалося також з’ясувати, що ДНК не здатна згоріти.

Комахи також часто привертають увагу цікавих умів. Приміром, настирливі комарі, так дратівливі нас влітку, виявилися самими справжніми жононенависниками. Вчені довели, що з найбільше приваблює саме жіночий гормон – естроген.

Яд бджіл і ос також був підданий розгорнутому аналізу. Крім того, що він є складним хімічним складом і використовується комахами для захисту, вчені визначили рН кожного. Виявилося, що у оси він вище позначки в цифру 7, а у бджоли – нижче. Відповідно, перший отрута – це луг, а другий – справжнісінька кислота.

Зазвичай, метал не так вже й просто розплавити, але галій «потече» у вашій руці тільки тому, що його температура плавлення нижче нашої з вами. А ще, незважаючи на те, що в космосі дуже холодно, вода там може лише кипіти.

За допомогою репетитора ви зможете дізнатися і про те, що в лимоні цукру більше, ніж в полуниці, а сонце має у своєму складі кисень. І це тільки лише мала частина дивовижних хімічних відкриттів.

Також буде цікаво:   Як зробити навчання звичкою