Якщо вважаєте себе ледачим, розглядайте це не як проблему, а як симптом проблеми.

1. Страх невдачі

Ви, ймовірно, знаєте приказку «Не помиляється той, хто нічого не робить». Передбачається, що вона повинна пояснювати, що оступатися не страшно, потрібно йти далі. Але можна сприйняти її і навпаки: нічого не роби і не будеш помилятися.

Люди по-різному переносять невдачі. Для деяких це настільки болісно, ​​що вони готові відкладати потрібні і важливі кроки. Тут недостатньо перестати лінуватися, варто попрацювати над підвищенням самооцінки.

2. Страх успіху

Звучить неймовірно, але цей страх реальний. По-перше, успіх переносить на зовсім інший рівень. Ви можете бути зіркою на лінійній посади, і одного кроку достатньо для підвищення.

По-друге, успіх пов’язаний не тільки зі щастям, особливо в нашій культурі. Тут і можлива заздрість, і звинувачення в тому, що ви пройшли по головах. Наприклад, на керівну посаду призначають вас, а не більш досвідченого співробітника. Більшість розуміє, що ви краще впораєтеся з роботою. Але пересуди практично неминучі.

По-третє, успіх в одній сфері може потягнути за собою проблеми в інших. Так, деякі чоловіки болісно переносять кар’єрні злети дружин, і підвищення зарплати може закінчитися для жінки нервуванням в сім’ї.

3. Прихований конфлікт

Є таке поняття, як «італійський страйк»: люди просто виконують свою роботу відповідно до посадової інструкції, і це негативно впливає на її ефективність.

Підхід працює не тільки в офісах і на виробництвах, а й у взаєминах.

Ви злитеся на партнера, але не хочете або не можете висловити своє невдоволення. Замість цього ви лінуєтеся, адже хто вас звинуватить в невеликому відпочинку. На ділі це своєрідний бойкот, і працювати треба не над особистою активністю, а над відносинами.

4. Жага турботи

Можна було б просто попросити, щоб хтось щось зробив за вас. А можна прикинутися безпорадними, щоб отримати той же результат. Головна проблема тут не лінь, а труднощі з комунікацією.

5. Боязнь чужих очікувань

«Як ви човен назвете, так він і попливе», – говорив капітан Врунгель. І ви, дотримуючись цього постулату, називаєте себе ледачим і ведете себе відповідно.

Це працює: на вас ніхто не розраховує, і роблять все самі. Зручно, нічого не скажеш.

6. Необхідність розслабитися

Сучасна культура заохочує постійну зайнятість, і навіть відпочинок повинен бути активним. Але іноді тіло говорить «стоп» і відправляється на диван, не піддаючись на провокації розуму. Ви, швидше за все, будете лаяти себе за лінь і думати, як багато могли зробити за цей час. Але відпочивати необхідно.

Також буде цікаво:   10 найдешевших для проживання міст США

7. Депресія

Втома, відсутність мотивації та інтересу до речей, які раніше доставляли задоволення, – типові ознаки депресії. У цьому стані людям також властиво злитися на себе за лінь, що ситуацію тільки погіршує.