Всього три психологічні прийоми допоможуть змінити життя на краще за лічені хвилини.

1. Розплануйте цікаві заняття на рік вперед

Робота, навчання і домашні справи часом затягують, і ми забуваємо, що в світі існує щось окрім щоденної рутини. Якщо ви втомилися і все набридло, витратьте 15 хвилин на те, щоб придумати 12 невеликих пригод, які допоможуть вам вийти із зони комфорту. Це може бути, наприклад, поїздка в сусіднє місто, стрибок з парашутом або похід в гори – виберіть, що вам ближче.

Після того як придумаєте 12 цікавих занять, дайте собі обіцянку виконувати по одному кожного місяця протягом року. Почніть будувати плани, не відкладаючи на потім, щоб придумані вами справи не залишилися просто записом в блокноті.

2. Узгодьте список справ зі своїми мріями

Уявіть себе через рік, п’ять чи десять років. Подумайте, ким ви хочете себе бачити, чого хочете досягти як в особистому, так і в професійному плані. Запишіть свої ідеї. А потім порівняйте їх з вашим поточним списком справ. Чи все в ньому служить вашим довгостроковим цілям? Якщо немає нічого, внесіть в список необхідні зміни: щось відкладіть або скасуйте, а щось, навпаки, додайте. В ідеалі варто звіряти список справ з довгостроковими планами щодня або хоча б раз на тиждень.

3. Створіть скарбничку щастя

Знайдіть порожню банку або коробку і напишіть на ній «Щасливі моменти». Згадайте, що хорошого відбулося з вами за останній час. Запишіть це на невеликих листочках паперу і опустіть їх в банку.

Кожен раз, коли трапляється щось радісне, поповнюйте цю скарбничку. А раз в декілька місяців відкривайте її і заново проживайте щасливі моменти. Просто звертаючи більше уваги на те хороше, що є у вашому житті, ви з часом станете більш оптимістично дивитися на світ навколо.

Також буде цікаво:   Що спільного у бізнесмена і бейсджампера