Можливо, настав час перейти на іншу мобільну ОС.

Google стежить за вами

Android збирає про вас тонну інформації. Якщо ви не міняєте стандартні настройки аккаунта, Google отримує відомості про те, кому ви телефонуєте і пишете СМС-повідомлення, що ви шукаєте, на які сайти заходите і які програми встановлюєте.

Компанія легко може дізнатися, куди ви ходите і куди можете піти в майбутньому. Вся ця інформація дуже корисна для рекламодавців, а Google отримує дохід в першу чергу саме з реклами.

Смартфони забиті встановленими програмами

Найчастіше виробники смартфонів і оператори мобільного зв’язку можуть встановлювати на Android все, що заманеться. Це допомагає їм зробити свій бренд унікальним. І якщо вам подобаються стандартні програми Samsung, то вам в буквальному сенсі доводиться підсаджуватися на смартфони цієї компанії.

Попередньо встановленні відеосервіси, ігри, офісні пакети та інші інструменти можуть бути корисні, але часто їх неможливо видалити. Вони займають дорогоцінну пам’ять, і часом через це пристрій працює повільніше, ніж міг би.

У системних оновленнях панує хаос

Іноді оновлення для Android з’являються регулярно, але частіше за все з ними діється повна плутанина. Все залежить від виробника пристрою, а іноді навіть від оператора. А коли виходить велике оновлення, до більшості смартфонів воно часом так і не добирається, так як нові версії зазвичай доступні тільки для більш-менш нових пристроїв.

Ще одна серйозна проблема – брак оновлень систем безпеки. Вони виходять не так часто, як хотілося б, тому навіть у відносно нових смартфонах залишаються уразливості, які вже давно були виявлені і виправлені.

Інтерфейс Android весь час змінюється

Пам’ятайте Android Gingerbread? Саме ця версія операційної системи кинула серйозний виклик iOS. У 2011 році вийшло оновлення Ice Cream Sandwich, в якому змінилася тема, а фізичні елементи навігації були замінені на віртуальні.

Кілька років по тому, випустивши Android Lollipop, Google ввела новий матеріальний дизайн. Яке актуальне і по сьогоднішній день, хоч і в зміненому вигляді. Але пізніше в Android Pie компанія цілком позбулася трьох віртуальних кнопок внизу екрану, зламавши звички багатьох користувачів.

Постійні зміни – це зовсім не погано. Але через них здається, що Android – це щось все ще не завершене і, як наслідок, довіри не викликає.

Від сервісів Google занадто багато залежить

У перші дні існування мобільної ОС ви скачували додатки з Android Market, а не з Google Play, а на сайти заходили через стандартний браузер, а не через Chrome.

Також буде цікаво:   Xiaomi випустила прошивку MIUI 10 для застарілих смартфонів

Тепер смартфон на Android без купи додатків від Google, для яких обов’язково потрібен відповідний аккаунт, – це щось з області фантастики. І навіть якщо ви завантажуєте програму від стороннього розробника, то, цілком ймовірно, для його використання вам потрібно обліковий запис Google.

Все менше компонентів Android має відкритий вихідний код

Коли Android тільки починала розвиватися, її лаунчер, браузер, карти та інші програми мали відкритий вихідний код. Це дозволяло стороннім розробникам модифікувати їх, як заманеться, і робити корисніше.

Тепер Google не дозволяє видозмінювати свої сервіси. Тому народним умільцям доводиться створювати додатки з нуля або брати за основу застаріле програмне забезпечення.