Розташоване місто Умань в Україні на території Черкаської області. Місто є центром Уманського району. Місто було засноване на початку XVII століття. У 1749 році на місто було здійснено напад гайдамаками, яким вдалось спалити значну частину міста, обороняючись, загинуло багато жителів. З 1761 року Умань починає потроху відбудовуватися – реконструкцією міста займався безпосередньо сам граф Потоцький. В кінці XVIII століття чисельність населення стала стрімко зростати. В даний час в Умані проживає близько 90 тисяч осіб.

Чому ж варто приїхати до Умані, в чому цього міста принада для туриста?

Перш за все візитівкою Умані є Софіївський парк – Національний дендропарк, найвідоміший в Україні, а також про нього знають в інших країнах. Безпосереднім ініціатором будівництва даного парку є граф Станіслав Потоцький, роботи по його створенню тривали в період з 1796 по 1802 рік.

Софіївський парк

Софіївський парк

Даний парк є втіленням великого кохання, адже граф створив його для своєї коханої дружини, зробив їй ось такий подарунок, та й назва цього витвору мистецтва зроблена в честь дружини Потоцького – Софії. На території цього парку дуже красиво, також тут росте велика кількість різноманітних представників рослинного світу – дерева, кущі, квіти, трава. Загальна кількість видів рослин налічує 2500 видів.

Умань також відома могилою хасида раббі Нахмана. Хасид був похований в 1810 році на місцевому «єврейському» цвинтарі. У період Другої світової війни кладовище розгромили, а в повоєнні роки на його місці побудували житлові будинки. Після того як розпався СРСР, могилу Нахмана відвідували хасиди всього світу, які і викупили більшість будинків, розташованих на території кладовища. Над могилою творця хасидизму була зведена синагога. В Умані з 1998 року святкують єврейський Новий Рік.

могила раббі Нахмана

могила раббі Нахмана

Найстарішою будівлею міста є Василіанський монастир – його спорудження було завершене в 1784 році. Фінансовим питанням даної будівлі займався граф Станіслав Потоцький. Спочатку даний монастир був греко-католицьким, при цьому в ньому діяла католицька школа. У 1832 році Василіанський монастир був закритий. На даний момент в монастирському комплексі діє педагогічне училище.

Визначною пам’яткою міста Умань також є Миколаївський собор. Побудований він був в 1812 році на честь перемоги у Вітчизняній війні над Наполеоном Бонапартом. Гроші на будівництво даної споруди були виділені з міської скарбниці. Собор розташований в самому центрі Умані, на тому місці, де раніше була стара фортеця. Головною прикрасою культурно-історичної пам’ятки є дзвіниця. З 1977 року були розпочаті роботи по реконструкції собору в музей атеїзму. У цей період була відновлена ​​покрівля, однак настінні розписи врятувати не вдалося. Почав свою роботу храм 19 грудня 1989 року. Реставраційні роботи тривали, і в цей період був створений іконостас. З 1990 року храм носить назву – собор Святителя Миколи.

Також буде цікаво:   Індекс щастя серед країн

До історичних пам’яток Умані також відноситься Успенський костел, який був побудований в 1826 році на території колишнього дерев’яного храму. Дизайн будівлі виконаний в досить строгому стилі. У будівлі відсутній дві вежі з куполами і хрестами, вони були знищені за часів радянської влади. В старій будівлі Успенського костелу з 1977 року діє художня галерея, яка популярна і донині. Щонеділі тут проходить релігійна служба, яку відвідують парафіяни-католики.

Успенський костел

Успенський костел

Гостям міста варто також відвідати Торгові ряди. Їх споруда припадає на 1780-1838 роки. Фінансував цей проект, як і багато інших проектів міста, граф Потоцький, а самій розробкою займався відомий архітектор Тепінгер. У 1838 році була здійснена перебудова торгових рядів в ратушу. Був надбудований другий поверх і прибудовані вежі. Однак з часом вежі і другий поверх були розібрані і на цьому місці розмістилися торгові ряди, які діють і зараз. Довге одноповерхова будівля з торговельними рядами займає один квартал вулиці Радянської.