Трейлраннінг – це живописна обстановка і незвичайний ландшафт під час роботи над витривалістю. Змагання проходять в лісах і на гірських стежках при гарячій підтримці уболівальників, переможці – одні з найсильніших спортсменів у світі. Хочете це випробувати? Ось чотири кроки, які допоможуть вам стати трейлраннером.
1. Виберіть гонку
На сайтах про біг, в журналах, клубах і просто в пошуковику можна знайти найближчі трейлові забіги.
Щоб вибрати підходящий варіант, враховуйте наступні аспекти:
- Оцініть свою фізичну підготовку. Чи зможете добігти до фінішу?
- Оцініть свою технічну підкованості. Якщо забіг проходить в нічний час, на пересіченій місцевості або в горах, потрібно вміти орієнтуватися в подібних умовах.
- Складіть план підготовки.
- Будьте психологічно готові до того, що на горбистій місцевості ви будете бігти повільніше. Якщо біг по шосе або на біговій доріжці для вас в пріоритеті, розгляньте варіант підготовки до трейлового забігу в кінці сезону.
2. Поставте мету
Як тільки ви визначилися з гонкою, поставте перед собою мету, наприклад:
- не зійти з дистанції;
- побити особистий рекорд;
- прийти до фінішу в числі перших.
- Реалістично оцінюйте, на що здатні, чи достатньо у вас фізичної підготовки і часу на тренування.
3. Сплануйте деталі
Важливо заздалегідь дізнатися особливості траси:
- перепад висот;
- тип поверхні;
- розмітку дистанції.
Зазвичай інформація про це є на офіційному сайті забігу. Якщо її не знайшлося, задайте питання організаторам безпосередньо або подивіться матеріали з минулорічних змагань.
Складіть список важливих чинників:
- Що ви вже вмієте і чому потрібно навчитися?
- У чому ваші слабкі місця? Наприклад, чи можете ви бігти в гору тривалий час?
- Чи вмієте ви бігати по вузьких стежках, скелястій місцевості, трав’яному або земляному покриттю, вгору по горбу або вниз з гірки?
Біг по природному рельєфу потребує особливих навичок і більшої віддачі – це потрібно врахувати.
4. Сплануйте тренування
Після того як визначили, над чим потрібно працювати, можна скласти план підготовки до трейлового забігу. Якщо ви в чомусь не впевнені, зверніться до більш досвідчених бігунів або тренерам за порадою, почитайте бігові форуми і статті. У будь-якому випадку буде корисно почути чужу думку, щоб збільшити свій шанс на успіх.
Якщо тренувальний план зажадає від вас занадто великих жертв, ви навряд чи дійдете до кінця. Краще поставити адекватні цілі з самого початку.