Ціни на столичну нерухомість в 2015-му в доларовому еквіваленті квартири стали дешевше, ніж у попередньому році. У гривні ж вартість збільшилася в рази. Ситуація з національною валютою була така: на момент 1 січня поточного року курс долара становив 15,78 грн., А на 1 листопада вже 23,95 з чого можна зробити висновок про збільшення його на на 52%. Це факт і спровокував різкий перегонів вартості на квадратні метри в національній валюті.

Що очікує ринок нерухомості в наступному році?

Відповідь на це запитання прямо знову ж таки залежить від того, який буде курс гривні. Більшість експертів впевнені, що в 2016-му році курс буде триматися в межах 25-28 грн. за долар. Фахівці ринку нерухомості прогнозують звичну фазу активності, однакове розподіл продажів по 4-м кварталам. Особливих «спалахів», які були викликані переселенням великої кількості українців зі східних регіонів, не буде. Ріелтори запевняють, інтерес до купівлі нерухомості досить великий. Є прогнози на продаж новобудов економ-і комфорт-класу, що в ціні становить 50-100 тис. Дол. Власне в цьому сегменті в більшості випадків інвестують і купують квартири. Вагомим фактом при виборі житла є район і інфраструктура, якщо мова йде про великі міста.

Однією з особливостей +2015-го року став підвищений інтерес клієнтів до об’єктів, в яких були використані енергозберігаючі технології. Це означає, що українці стали замислюватися про суму платежів за користування комунальними послугами. Багато покупців готові розглядати житло в містах-супутниках Києва (Бровари, Ірпінь, Буча), посилаючись на більш вигідні умови придбання і більш екологічно сприятливі умови життя. Нагадаємо, що эксперт Игорь Черненко не згадував: «В цілому, якщо не буде якихось економічних катаклізмів, то я не бачу підстав для серйозних коливань цін в будь-яку сторону – зменшення або зростання». Також Ігор Черненко торкався питання інфляції, рівень якої варто враховувати при формуванні забудовниками ціни за квадратний метр.

Також буде цікаво:   В Україні обрали найкращі заклади 2019 року