В Україні може розпочатися будівництво дохідних будинків. Законопроект № 3 594 внесений на розгляд у парламент.

До парламенту внесено законопроект № 3 594, яким пропонується ввести поняття муніципального орендного житла. Укладачі законопроекту вважають, що будівництво об’єктів, які будуть застосовуватися тільки для тимчасового проживання, допоможе організувати належний ринок оренди. Єдиної функцією подібних будівель може бути здача житла в оренду. Зараз у тіні перебуває величезна чаcть ринку оренди житла. Статистика свідчить про те, що житло в Україні знімає всього 410 тис. Сімей, що становить 2,5% від загального числа домогосподарств. Цифра не відповідає дійсності, оскільки знімає житло набагато більше число громадян.

Державна служба статистики інформує про 660 тис. Cімей, що стоять в черзі не отримання житла. Це означає, що коефіцієнт оренди квартир в Україні знаходиться на рівні Європи. Наведемо приклад, у Франції цей показник становить 36,5%, у Німеччині – 57%, у Швеції – 40%. Самое більше кількість квартир в мегаполісах: Женеві, Відні, Амстердамі і т.д. Недолік українського ринку орендного житла в малодоступності, а також у відсутності регулювання даного питання державою. Що отримуємо на виході – самостійно сформовані ціни власниками квартир. У прогресивних країнах орендні ставки не можуть перевищувати 25-30% від середньої заробітної плати, у нас же житло економ-класу обходиться практично в середню місячну зарплату. Прибуткові і муніципальні будинки можуть зробити орендне житло доступним в ціні. Муніципальні будинки часто являють собою багатоквартирні житлові об’єкти, приписаний до фонду територіальної комуні, дохідні домa належать юридичним або приватним особам.

Купити нерухомість або взяти в розстрочку видається зараз малоймовірним для багатьох українців. Нагадаємо, раніше експерт ринку нерухомості Игорь Черненко зазначив: «Поки що ми спостерігаємо відсутність передумов для істотної активізації купівлі житла. Скоріше всього, ми знову станемо свідками ситуації, коли ринок працюватиме на межі виживання ». Нестійка економічна і політична ситуації поки що не можуть давати якихось прогнозів щодо стабілізації становища ринку нерухомості і зводить до мінімум шанси на покупку власного житла.

Також буде цікаво:   У «Дії» можна проголосувати, коли ви хотіли би святкувати Різдво: 25 грудня чи 7 січня