Ціни на столичну нерухомість в 2015-му в доларовому еквіваленті квартири стали дешевше, ніж у попередньому році. У гривні ж вартість збільшилася в рази. Ситуація з національною валютою була така: на момент 1 січня поточного року курс долара становив 15,78 грн., А на 1 листопада вже 23,95 з чого можна зробити висновок про збільшення його на на 52%. Це факт і спровокував різкий перегонів вартості на квадратні метри в національній валюті.

Що очікує ринок нерухомості в наступному році?

Відповідь на це запитання прямо знову ж таки залежить від того, який буде курс гривні. Більшість експертів впевнені, що в 2016-му році курс буде триматися в межах 25-28 грн. за долар. Фахівці ринку нерухомості прогнозують звичну фазу активності, однакове розподіл продажів по 4-м кварталам. Особливих «спалахів», які були викликані переселенням великої кількості українців зі східних регіонів, не буде. Ріелтори запевняють, інтерес до купівлі нерухомості досить великий. Є прогнози на продаж новобудов економ-і комфорт-класу, що в ціні становить 50-100 тис. Дол. Власне в цьому сегменті в більшості випадків інвестують і купують квартири. Вагомим фактом при виборі житла є район і інфраструктура, якщо мова йде про великі міста.

Однією з особливостей +2015-го року став підвищений інтерес клієнтів до об’єктів, в яких були використані енергозберігаючі технології. Це означає, що українці стали замислюватися про суму платежів за користування комунальними послугами. Багато покупців готові розглядати житло в містах-супутниках Києва (Бровари, Ірпінь, Буча), посилаючись на більш вигідні умови придбання і більш екологічно сприятливі умови життя. Нагадаємо, що эксперт Игорь Черненко не згадував: «В цілому, якщо не буде якихось економічних катаклізмів, то я не бачу підстав для серйозних коливань цін в будь-яку сторону – зменшення або зростання». Також Ігор Черненко торкався питання інфляції, рівень якої варто враховувати при формуванні забудовниками ціни за квадратний метр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.