Напередодні 2019 року «РІК» порадив своїм читачам три святкові збірки для читання на Різдво. Тоді ми звернули вашу увагу на книги «19 різдвяних історій» (ВСЛ), «Різдво через Збруч» (видавнича група «КМ-БУКС») та «Різдвяний янгол» («Discursus»). Що ж, свята промайнули, а ми вирішили перевірити, яка з книг припала найбільше до душі нашим читачам. Для цього команда «РІК» промоніторила чимало сторінок в Гуглі, соцмережах та на спеціальних сайтах і визначила книгу, що вийшла в лідери.

Найбільше «нашуміла» у ЗМІ збірка «Різдво через Збруч». Про неї писали друковані видання та інтернет-ресурси, розповідали на ТБ та говорили на радіо. А ще книга зібрала чимало відгуків читачів. Лише загугліть назву книги і переконаєтесь в цьому. А якщо долучите до пошуку хештеги #РіздвоЧерезЗбруч чи #Різдво_через_Збруч, розвієте всі сумніви.

Що ж, аби не бути багатослівними, наводимо фрагменти вражень любителів різдвяних історій (про них подаємо ту інформацію, яку відшукали у соцмережах та тенетах мережі).

Оксамитка Блажевська (письменниця, PR-менеджер у видавництві «Фонтан казок» (Київ)):

Для мене це найкраща різдвяна книжка цього року!

…Останнім часом багато збірок оповідань, і не лише різдвяних, програють тим, що до них автори подають те, що у них є, а укладач, думаю, іноді заплющує очі на те все і так і подає. Головне – красива обкладинка і купа відомих імен, і так воно й продасться за дві хвилини. Але поєднання того всього іноді зовсім на голову не налазить. А у «Різдві через Збруч» – я просто не можу натішитися! – настільки все до ладу, як на вишитому рушнику дбайливої майстрині.

…Взагалі саме ця збірка (хоча я за свята прочитала аж 4 різдвяні книжки) подарувала мені оте відчуття дива, як завжди буває, коли читаєш різдвяні історії. І мені дуже заімпонувала ідея цієї збірки – показати Різдво по обидва боки Збруча, адже у збірці є оповідання авторів з Тернополя, Теребовлі, Івано-Франківська і Кам’янця-Подільського. Збруч раніше був кордоном між українцями у різних імперіях, і це добре прописано у віхових оповіданнях. Історичні елементи дуже потішили, оскільки це була чудова можливість багато що дізнатися, відкрити для себе, спостерігаючи за долями героїв.

Коли я вперше побачила обкладинку цієї книжки, то подумала, що це якась святкова листівка. Так воно й було – книжка-листівка подарувала незабутні емоції під час прочитання.

…А ще у цій книжці є смачний ексклюзив – крім рецепту черешневого бісквіта в оповіданні Андрія Павловського, наприкінці вміщений різдвяний стравопис, і там чимало цікавих страв, які готують родини на Тернопільщині, Хмельниччині та Івано-Франківщині. Захотілося приготувати медівник і черешневий бісквіт!!! Ви ж знаєте, я люблю готувати смаколики із книжок!!! Цю книжку однозначно раджу і неодмінно ще раз перечитаю.

Ольга Саліпа (держслужбовець, письменниця (Хмельницький)):

Також буде цікаво:   8 причин читати більше художньої літератури

Я, що народилася на Тернопільщині, а мешкаю в Хмельницькому, як ніхто відчуваю цю книжку! Дякую за різдвяну любов!!!!! Сльози щипають очі… Справді сильні тексти!

Галина Новосад (співробітник ПП «Галкомсервіс» (Золочів)):

Ось і підходить до кінця великий цикл українських різдвяних свят. Цьогоріч свята видалися для мене не вельми легкими і веселими. Та життя складне і строкате – все стане на свої місця і настануть білі (або і кольорові) смуги. Але мені хотілося хоча б в читанні зосередитися на чомусь доброму і по різдвяному теплому. Вибір впав на збірку оповідань «Різдво через Збруч». Ще восени чула про вихід такої книги… Тому і вирішила, що саме вона стане моїм різдвяним чтивом. Підбірка оповідань письменників, що наче за святковим столом зібралися з обох боків Збруча, просто неймовірна…

Оповідання різнопланові, різножанрові, але такі добрі і душевні, що я просто не могла стримувати сліз читаючи. Це були і сльози смутку, і сльози радості, і сльози глибокої ніжності.

Wioletta Salko (Центр громади Підволочиськ (Підволочиськ)):

Мої емоції добігали до краю, як і у героїв оповідань: «слізьми капали додолу»!

…Автори розповідають незвичайні історії! Відчуваєш той смак Різдва і Дива! Потішили мене із книги і смуток, і щастя, і радість, і дивовижні історії!

Natali Stepanuk (Хмельницький):

Різдво через Збруч!!! Дякую авторам… за теплу, затишну і зворушливу зустріч! Мама вже читає!.. Люблю, поважаю, рекомендую!!! Проза, рецепти (!!!), емоції!

Що ж, із пісні слів не викинеш. Відгуки завжди дають найкращу та найповнішу оцінку. Як-то кажуть, фідбек завжди чесний.

Також повідомляємо, що збірка «Різдво через Збруч» стала лідером продажу серед книг національної мережі книгарень «Буква»!!! Тож нам не залишається нічого як ще раз порекомендувати видання до читання та нагадати, що книгу можна придбати за посиланням: https://bukva.ua/catalog/browse/318/1/741415.

Збірка «Різдво через Збруч»
Фото: facebook.com.