Якщо не замислитися і не запитувати себе, чого ми насправді хочемо, можна все життя витратити на помилки, нав’язані нам оточуючими. Багато з нас втомилися до того, що взагалі перестали чогось хотіти. Розібравшись зі своїми бажаннями, ви зможете уникнути безлічі помилок.

Чому це важливо?

Наші бажання подібні руслу річки, що перетинає ландшафт нашого життя. Вода (наша поведінка) автоматично направляється з цього руслу в тому напрямку, в якому вона була вирита.

Якщо ви живете пасивно, це русло наповнене безглуздими діями, що їх диктують природою і суспільством. Коли мільйони рекламних пропозицій змагаються за нашу увагу, граючи на наших сумнівах і почутті невпевненості, часто просто не вистачає сили волі, щоб розібратися з цим потоком. Ми звертаємося до того, що задовольняє наші фізіологічні потреби (їжа, секс), або до вічних людських прагнень (багатство, слава, влада).

На щастя, напрямок цього русла (наших бажань) можна свідомо змінити. Зробити це непросто, але цілком можливо.

Як визначити, чого ви хочете, і почати цього хотіти

У цьому вам допоможуть наступні два підходи.

  • Експериментуйте і в усьому намагайтеся переконатися на власному досвіді.
  • Проводьте час з людьми, які хочуть того ж, що і ви.

1. Власний досвід

Один з кращих способів завжди розуміти, чого ви хочете, – це звертати увагу на свій безпосередній практичний досвід. Експериментуйте, і вам легше буде визначити, чого ви хочете насправді.

Побачити речі такими, якими вони є

Замість того щоб проводити своє життя лише припускаючи, що з себе представляють ті чи інші речі і заняття, складіть власну думку.

Неважливо про що йде мова, про нову кар’єру або нові звички, ми завжди можемо перевірити, як це, на власному досвіді.

Наприклад, подивившись якийсь фільм, ви захотіли стати актором. Поки ви не почнете відвідувати акторські курси і ходити на прослуховування, ви не зрозумієте, чи дійсно вам підходить ця кар’єра. Тільки на собі відчувши всі труднощі професії – заучування сцен, репетиції, часті відмови і емоційне навантаження, – ви зможете визначитися.

Тільки так ваші бажання будуть диктувати не зовнішні джерела, а ваш власний досвід.

Внутрішня система оцінки

Ми повинні навчитися оцінювати себе так, щоб оточуючі не могли впливати на наше уявлення про власну значимість.

Уявіть, наприклад, що поруч біжить марафонець і спринтер. Якщо вони вирішать помилково, що беруть участь в одній гонці, кожен спробує змінити свою швидкість і врешті-решт обидва програють в своїх змаганнях.

Також буде цікаво:   9 прийомів, що дозволяють радіти без причини

Так відбувається, коли ми порівнюємо себе з іншими. Ми бачимо, що деякі досягли в житті набагато більшого, ніж ми. Але при цьому ми не думаємо про те, що вони витратили на це 10 років, не згадуємо, що вони принесли безліч жертв, щоб досягти цього результату.

Внутрішня система оцінки допоможе нам поважати власний досвід і цінувати в першу чергу власні прагнення, а не ті, що нав’язую нам реклама і телебачення.

Адже в кінцевому рахунку ми повинні оцінювати себе за своїми діями, а не тільки за результатами, до яких вони ведуть.

Корисні поради

  • Медитуйте. Завдяки цьому ви створите дистанцію між собою, своїми думками і почуттями, а це вбереже від поспішних дій.
  • Уявіть, що бог або хтось, кого ви поважаєте (ваш прадід, інструктор або історична фігура), спостерігає за вами. Це допоможе вам зосередитися на тому, що ви робите.
  • Записуйте свої думки. Це дасть можливість краще зрозуміти і висловити свої бажання. Спробуйте писати по 20 хвилин в день, і ви помітите позитивний ефект.

2. Проводьте час з тими, хто хоче того ж, що і ви

Звичайно, легше бути одному, якщо живеш в буддистському монастирі.

Тому, коли ви зрозуміли, чого хочете, постарайтеся оточити себе людьми, які хочуть того ж або чогось схожого. Це пов’язано з поняттям «міметичні бажання». Коротко кажучи, ми хочемо того, чого хочуть інші.

Спілкування з людьми, з якими у нас збігаються бажання, не означає, що ми відмовилися від віри в себе і внутрішньої системи оцінки. Ми просто поміщаємо себе в середу, де наші бажання стають більш здійсненними, і дозволяємо навколишнім підтримувати нас.

Корисні поради

  • Запишіть імена п’ятьох людей, з якими ви найбільше любите проводити час, і п’ятьох людей, з якими ви хотіли б спілкуватися найменше. Якщо причини, за якими ви хочете бачитися з першими п’ятьма, можуть принести користь вашим бажанням, постарайтеся проводити з ними більше часу (і менше – з іншими).
  • Читайте хороші книги (не самі популярні, а ті, які безпосередньо пов’язані з вашими бажаннями).
  • Особливу увагу приділіть біографії, це допоможе вам створити власний кабінет невидимих радників з історичних постатей.
  • Звертайте увагу на те, як змінюються ваші бажання, коли ви спілкуєтеся з різними людьми.