Кілька неочевидних способів знайти в Мережі те, чого немає на популярних ресурсах.

Іноді трапляється так, що ви хочете завантажити вільно розповсюджуваний музичний альбом 2007 року, випущений виконавцем, якого знає три з половиною людини. Ви знаходите торрент-файл, запускаєте його, завантаження доходить до 14,7% і … все. Минають дні і тижні, а завантаження стоїть на місці. Ви починаєте шукати альбом в Google, нишпорити по форумам і нарешті знаходите посилання на якісь файлообмінники, але вони вже давно не працюють.

Таке відбувається все частіше і частіше – правовласники постійно закривають корисні ресурси. І якщо популярний контент знайти як і раніше не проблема, відшукати певний телевізійний серіал семирічної давності може бути вкрай важко.

Що б вам не знадобилося в Інтернеті, є ряд способів це відшукати. Ми пропонуємо всі перелічені нижче варіанти виключно для ознайомлення з контентом, але ні в якому разі не для злодійства.

Usenet

Usenet – розподілена мережа серверів, між якими синхронізуються дані. Структура Usenet нагадує гібрид форуму і електронну пошту. Користувачі можуть підключатися до спеціальних груп (Newsgroups), щось в них читати або писати. Як і у випадку з поштою, у повідомлень є тема, яка допомагає визначити тему групи. Сьогодні Usenet використовується здебільшого для обміну файлами.

До 2008 року великі провайдери Usenet зберігали файли лише 100-150 днів, однак потім файли стали зберігатися вічно. Більш дрібні провайдери залишають контент на 1 000 і більше днів, чого часто теж досить.

Приблизно в середині 2001 року Usenet стали помічати правовласники, через що провайдерам довелося видаляти захищений авторським правом контент. Але ентузіасти швидко знайшли обхідний шлях: вони стали давати файлам заплутані назви, захищати архіви паролями і додавати їх на спеціальні сайти, до яких можна отримати доступ тільки на запрошення.

В Україні про існування Usenet майже ніхто не знає, чого не скажеш про країни, де влада старанно борються з піратством. На відміну від протоколу BitTorrent, в Usenet можна визначити IP-адресу користувача без допомоги провайдера сервісу або постачальника інтернет-послуг.

Як підключитися до Usenet

У більшості випадків вийде підключитись безкоштовно. Але доведеться задовольнятися або малим часом зберігання файлів, або низькою швидкістю, або доступом тільки до текстових групам.

Провайдери пропонують два типи платного доступу: щомісячну передплату з необмеженим обсягом даних при завантаженні або необмежені за часом тарифи з лімітованим трафіком. Другий варіант – для тих, кому лише іноді потрібно щось скачати. Найбільші постачальники таких послуг – Altopia, Giganews, Eweka, NewsHosting, Astraweb.

Тепер потрібно зрозуміти, де брати NZB-файли з метаінформацією – щось на зразок торрент-файлів. Для цього використовуються спеціальні пошукові движки – індексатори.

Індексатори

Публічні індексатори повні спаму і вірусів, але вони все ще годяться для пошуку файлів, завантажених п’ять або більше років тому. Ось деякі з них:

  • binsearch.info;
  • binzb.com;
  • nzbindex.com;
  • nzbking.com.

Безкоштовні індексатори, що вимагають реєстрації, більше підходять для пошуку нових файлів. Вони добре структуровані, у контенту є не тільки назви, але й описи з картинками. Можна спробувати наступні:

  • nzbfinder.ws;
  • nzbid.org;
  • nzbnoob.com;
  • nzb.ag;
  • nzbfriends.com;
  • usenet-crawler.com;
  • drunkenslug.com;
  • nzbgeek.info.

Також існують індексатори тільки для певних типів контенту. Наприклад, anizb підійде шанувальникам аніме, а albumsindex – тим, хто шукає музику.

Завантаження з Usenet

Як приклад візьмемо «Фрейзер Парк» (The FP) – маловідомий фільм 2011 року, варіант якого з роздільною здатністю 1080p відшукати практично неможливо. Потрібно знайти NZB-файл і запустити його через програму типу NZBGet або SABnzbd.

Заходимо на nzbking.com і шукаємо the.fp.2011.

Тут доступна тільки одна частина з 3 867. Ви не можете завантажити такий файл, він позначений червоним.

Захищені паролем файли (Password protected) зазвичай є фальшивками.

На другій сторінці бачимо нормальний DVDRip – відповідний розмір файлу, ніяких паролів.

На цій сторінці є BDRip і кілька нормальних DVDRip, судячи з розміру і датою завантаження.

Виберіть потрібний фільм, натисніть «Завантажити NZB» (Download NZB), потім імпортуйте файл в NZBGet або SABnzbd, в яких необхідно ввести дані облікового запису Usenet. Коли скачування закінчиться, програма сама розпакує архіви і видалить їх.

IRC / DCC / XDCC

IRC – старий протокол для текстового спілкування, через свою простоту і ранішу популярність серед розробників, адміністраторів торрент-трекерів і любителів аніме. IRC підтримує передачу файлів за допомогою DCC.

Сьогодні існують IRC-канали та навіть сервери, призначені виключно для передачі файлів за допомогою скрипта XDCC. Він популярний завдяки простоті використання і адмініструванню ботів: користувачеві досить завантажити файл на FTP, а бот автоматично додасть його в індекс і повідомить про це членів каналу.

Є спеціальні приватні IRC-мережі з програмами, новими і не дуже фільмами, музикою та іграми. Агентства по боротьбі з порушниками авторських прав про XDCC майже нічого не знають, тому в таких мережах можна знайти багато того, чого немає в інших місцях.

Індексатори

У більшості XDCC-ботів є веб-інтерфейси. Контент загальної спрямованості можна знайти тут:

  • ixirc.com;
  • xdcc.eu;
  • sunxdcc.com.

Аніме можна знайти на nibl.co.uk.

Як качати через IRC

Вам буде потрібно IRC-клієнт. Підійде майже будь-який – переважна більшість підтримує DCC. Підключіться до потрібного вам сервера і починайте качати.

Також буде цікаво:   Где получить 400 грн за регистрацию в казино

Найбільші сервери з книгами:

  • irc.undernet.org, кімната #bookz;
  • irc.irchighway.net, кімната #ebooks.

Фільми:

  • irc.abjects.net, кімната #moviegods;
  • irc.abjects.net, кімната # beast-xdcc.

Західне і японське аніме:

  • irc.rizon.net, кімната #news;
  • irc.xertion.org, кімната # cartoon-world.

Для пошуку файлів можна використовувати команди! Find або @find. Бот відправить результати у вигляді особистого повідомлення. Якщо можливо, віддавайте перевагу команді @search – вона запускає спеціального бота, який надає результати пошуку в вигляді одного файлу, а не величезного потоку тексту.

Спробуємо скачати «Як музика стала вільною» (How Music Got Free) – книгу про музичної індустрії, написану Стівеном Вітт (Stephen Witt).

Бот відреагував на запит @search і відправив результати у вигляді ZIP-файлу по DCC.

Відправляємо запит на скачування.

І приймаємо файл.

Якщо ви знайшли файл за допомогою індексатора, то вам не потрібно шукати його на каналі. Просто надішліть боту запит на завантаження, використовуючи команду з сайту індексатора.

DC ++

В DC-мережі всі комунікації здійснюються через сервер, званий хабом. У ній можна шукати конкретні типи файлів: аудіо, відео, архіви, документи, образи дисків.

Ділитися файлами в DC ++ дуже просто: достатньо поставити галочку навпроти папки, до якої ви хочете надати загальний доступ. За рахунок цього можна відшукати щось абсолютно неймовірне – щось, про що ви самі вже давно забули, але що може комусь раптово стати в нагоді.

Як качати через DC ++

Підійде будь-який клієнт. Для Windows найкращим варіантом є FlylinkDC ++. Користувачі Linux можуть вибирати між EiskaltDC ++ і AirDC ++ Web.

Підключіться до різних хабів – чим більше, тим краще. Список хабів є в самому клієнті.

Пошук і завантаження реалізовані зручно: введіть запит, виберіть тип контенту, натисніть «Шукати» і два рази клацніть по результату, щоб завантажити файл. Також можна переглянути список всіх відкритих користувачем файлів і завантажити всі файли у вибраній папці. Для цього потрібно правою кнопкою миші клацнути по пошуковому результату і вибрати відповідний пункт.

Якщо щось не знайшли, спробуйте пізніше. Найчастіше люди включають DC-клієнт тільки коли їм самим треба щось завантажити.

Індексатори

Вбудований пошук знаходить тільки файли в списках користувачів, що знаходяться в онлайн-режимі. Щоб відшукати рідкісний контент, вам знадобиться індексатор.

Єдиний відомий варіант – spacelib.dlinkddns.com, а також його дзеркало dcpoisk.no-ip.org. Результати представлені у вигляді magnet-посилань, при натисканні на які файли відразу починають завантажуватися через DC-клієнт. Варто враховувати, що часом індексатор довгий час недоступний – іноді до двох місяців.

eDonkey2000 (ed2k), Kad

Як і DC ++, ed2k – протокол децентралізованої передачі даних з централізованим хабом для пошуку і з’єднання користувачів один з одним. У eDonkey2000 можна знайти майже те ж саме, що і в DC ++: старі серіали з різною озвученням, музику, програми, ігри, старі книги для програмістів, а також книги з математики та біології. Втім, є тут і нові релізи.

Як качати через eDonkey2000 / KAD

Вам потрібен ed2k-клієнт. Хороший вибір для Linux – aMule. Користувачам Windows підійде eMule, незважаючи на те, що він не оновлювався з 2011 року.

Пошук і скачування реалізовані майже так само, як в DC ++. Введіть запит, отримаєте результати від онлайн-користувачів, два рази клацніть по потрібному файлу, щоб завантажити його.

Пошукаємо «Ми живемо на людях» (We Live In Public) – маловідомий документальний фільм 2009 року, в якому розповідається про інтернет 90-х років.

Введіть запит, натисніть «Пуск» (Start) і чекайте, поки не з’являться результати.

Два рази клацніть по файлу, щоб розпочати завантаження.

Завантаження одного файлу може тривати тижні і навіть місяці. З якоїсь незрозумілої причини у більшості користувачів ed2k неймовірно низька швидкість з’єднання з інтернетом, причому в онлайн вони виходять лише на кілька годин в тиждень. Тому запасіться терпінням.

Soulseek

Це централізована мережа для прямого обміну музикою. Відома в IDM-співтоваристві і все ще знаходиться в активній розробці. Тут є групи і приватні чати, можливість ділитися файлами з друзями і пошук по бітрейту.

Найпопулярніший клієнт – офіційний SoulseekQt. Є також два неофіційних – Nicotine + і Museek +.

BitTorrent DHT

Всі сучасні BitTorrent-клієнти можуть шукати через розподілену хеш-таблицю (DHT). Ця функція використовується DHT-індексаторами: вони отримують торрент-файли з даними з сторонніх DHT-запитів і зберігають їх в свої бази. Через такі індексатори можна шукати рідкісні і неопубліковані торрент-файли або схожі на них, але з великою кількістю роздач.

Список деяких популярних індексаторів:

  • bitsnoop.com;
  • godht.com;
  • btdb.in;
  • digbt.org;
  • btdb.in;
  • btkitty.bid;
  • kikibt.net;
  • btdig.com.

DHT-індексатори відомі тим, що довго не живуть. Тому щось зі списку на момент публікації матеріалу вже може не працювати.

Сайти і FTP-сервери для обміну файлами

Майже в кожному регіоні є свої сайти для обміну файлами. Наприклад, серед чехів популярний uloz.to, серед французів – zone-telechargement.ws, а серед поляків – chomikuj.pl.

FTP-індексатори рідко допомагають знайти щось потрібне, але спробувати все одно можна:

  • mmnt.net;
  • searchftps.net;
  • filemare.com;
  • filewatcher.com;
  • krasfs.ru;
  • ftplike.com.

Сайти для пошуку на файлообмінниках теж малоефективні, але не варто забувати і про них:

  • filediva.com;
  • rapid-search-engine.com;
  • alluc.ee.