Люди, що працюють в шумному офісі, хоча б іноді заздрять тим, хто працює на самоті. Але в цьому випадку теж є дратівливі чинники, від яких складно позбутися: лінь, відмовки, прокрастинація. Чотири правила роботи одному допоможуть вам залишатися продуктивним і сконцентрованим на завданнях.

1. Навчіться входити в потоковий стан

Поняття «потоку» – повного єднання з діяльністю і ситуацією – ввів психолог Міхай Чіксентміхайі. У своїй книзі «Креативність: психологія відкриттів і винаходів» він наводить бесіди з художниками і вченими, на основі яких виділяє дев’ять елементів, необхідних для входження в потоковий стан:

  • наявність чітких цілей під час роботи;
  • постійна оцінка своїх дій;
  • знаходження балансу між труднощами завдання і навичками виконавця;
  • єднання дій і свідомості;
  • позбавлення свідомості від відволікаючих чинників;
  • відсутність страху невдачі;
  • відсутність невпевненості в собі;
  • змінене сприйняття часу;
  • залученість в діяльність.

Як вважає Чіксентміхайі, в стані потоку люди краще засвоюють інформацію, краще аналізують і запам’ятовують її. Воно ж допомагає отримувати задоволення від роботи.

2. Приборкайте внутрішні подразники

В оточенні людей на нас діє атмосфера колективної діяльності, відволікаюча від думок про себе. Наодинці з собою ми починаємо знову прислухатися до внутрішнього голосу, яке нагадує про наші помилки і невдачі. Позбутися від цього можна слухаючи звуки природи або просто прийнявши свої недоліки.

3. Знайте, коли зупинитися

Американський письменник і сценарист Стівен Прессфілд в книзі «Війна за креатив» розповідає, що один із секретів успішної роботи – вміння вчасно зупинитися, щоб у вашого мозку залишався час підсвідомо структурувати інформацію. Сам Прессфілд починає робочий день о 10:30 ранку і закінчує рівно тоді, коли починає робити помилки.

У робочого дня повинен бути кінець: певний час доби або якийсь показник, наприклад часті помилки або позіхи. Завдяки цьому ви дасте собі час несвідомо працювати над завданнями і на наступний день здивуєтеся, скільки нових ідей з’явилося. Якщо у вас немає можливості в будь-який момент закінчити робочий день, робіть хоча б невеликі перерви на відпочинок.

4. Знайдіть своє «природне місце існування»

Якщо тварина не повертається в природне місце існування, то її виживанню загрожує серйозна небезпека. Для людей це не так критично, але нам є чому повчитися у тваринного світу.

Наприклад, якщо вранці ви виконуєте напружену творчу роботу, то, можливо, ви будете почувати себе комфортніше в самоті – в своїй кімнаті. Протягом дня ви можете спробувати відповідати на електронні листи з людних місць: кафе, парку, бібліотеки. Експериментуйте і спостерігайте за своїм станом – так ви знайдете схему, яка працює для вас.

Також буде цікаво:   Як вибрати юридичну компанію