Багато людей похилого віку скаржиться на біль в ногах. Їм важко вставати з ліжка, пересуватись, задовольняти звичайні потреби. Сюди ж відносяться люди з інвалідністю і ті, хто переніс складні операції на спині, нижніх кінцівках.

Як допомогти такій людині та полегшити її відвідування туалету, читайте далі.

Як облаштувати туалетну кімнату для людини похилого віку

Накладка на унітаз – що це?

Якщо сантехнічний виріб для людини, що має проблеми опорно-рухового апарату, стоїть дуже низько, такий аксесуар допоможе зробити сидіння на зручній висоті. Це значно спростить присідання й вставання, зменшить навантаження на кінцівки й суглоби, а відповідно й біль.

Головною відмінністю санітарного приладдя для інвалідів між різними моделями є висота. Вона може становити від 10 до 15 см. Це дає змогу підбирати параметр залежно від проблеми, яку має користувач.

Якщо насадку правильно підібрати, людина не буде відчувати дискомфорт, знизяться больові відчуття. Дехто навіть зможе задовольняти свої потреби без зайвої допомоги.

Якими бувають накладки на унітаз

За зовнішнім виглядом та комплектацією вироби діляться на:

  • стандартні, що складаються безпосередньо з сидіння;
  • з кришкою, яка додатково використовується в якості опори для спини під час сидіння;
  • з поручнями, які полегшують посадку і підйом користувача.

Залежно від типу кріплення, товари для реабілітації хворих бувають:

  • Накладними

Прогумована основа накладається на обідок без будь-яких кріплень. Такі сидіння для унітазу дуже легко встановлювати і знімати, що важливо для тих, хто доглядає за хворими.

  • Фіксованими

На відміну від попередніх моделей, фіксовані накладки кріпляться до бортиків за допомогою регульованих зажимів. Завдяки кріпленням, вони підлаштовуютьсая під більшість моделей сантехнічних виробів. Але є й нестандартні сидіння, перед покупкою яких потрібно зробити заміри верхньої частини конструкції.

Сучасні виробники пропонують готові вироби з якісних гігієнічних матеріалів, які не вбирають сторонні запахи і легкі в догляді. Пластикові насадки на туалет для інвалідів більш тверді. ПВХ моделі – більш м’які, теплі та комфортні. Такий варіант підходить для експлуатації навіть в неопалюваних приміщеннях. Поліпропіленові накладки здатні витримувати значні навантаження. Це оптимальні моделі для людей, які мають надлишкову вагу.

Як зробити правильний вибір

Перед тим, як замовити сидіння для унітазу, необхідно визначитись з його висотою, формою та габаритами, матеріалом, допустимим навантаженням.

Універсальні вироби кріпляться на будь-якій сантехніці. Але є й такі, що підходять виключно під конструкції овальної форми. Висоту потрібно підбирати, враховуючи індивідуальні потреби людини. Щодо навантаження – визначитись допоможе вага пацієнта, яку потрібно співставити з маркуванням на товарі.

Також буде цікаво:   Як взяти кредит онлайн на карту

Переваги використання накладок

Люди, які при відвідуванні туалету потребують використання додаткової опори, та їх рідні виділяють такі особливості насадок на унітаз для інвалідів:

  • універсальність (переважна більшість може встановлюватись на різні моделі сантехнічних виробів);
  • можливість збільшити висоту конструкції відповідно до потреб користувача, що знизить навантаження на ноги;
  • швидкий монтаж і демонтаж, що не потребують використання спеціальних інструментів;
  • простий догляд (достатньо протирати мильним розчином і дезінфікувати);
  • просте зберігання і транспортування.

Підібрати ортопедичну насадку на унітаз, яка б відповідала потребам майбутнього користувача, можна на сайті інтернет-магазину Baldinelli. Також тут знайдуться й інші товари, яких потребують люди з обмеженими можливостями.