Вірджинія Вулф — британська письменниця, чиї твори стали класикою «потоку свідомості». Її назвали «Королевою модернізму», а творчість порівнювали з творчістю Джеймса Джойса. Попри невпевненість у собі, вона надихала жінок творити і бути сильним. Виявляється, ми багато не знали про Вірджинію Вулф.

Факт 1

Усі твори письменниці вийшли у видавництві Hogarth Press, яке вона заснувала разом із чоловіком. Леонард постійно підтримував дружину і робив усе, щоб їй було комфортно писати. Вірджинія сама набирала і правила тексти. Вона була безжальною до власної творчості і могла десятки разів переписувати тексти:

«Невже настане час, коли я зможу перечитувати свою писанину, не червоніючи, не тремтячи і не бажаючи сховатися?»

Факт 2

Роман «Місіс Делловей» порівнюють з «Уліссом» Джеймса Джойса. У ньому авторка описала один день із життя пані Далловей. Червневий день, який минає між кварталами Лондона у потоці думок про минуле, поглинає місіс Делловей, як Дублін поглинає Блума, головного героя «Улісса». До речі, у романі Джойса все теж відбувається у червні.

Факт 3

Твори письменниці перекладав Борхес. Так-так, той самий Хорхе Луїс Борхес перекладав книги Вірджинії іспанською для видавництва Sur. Цікаво, чи було у нього почуття гумору, бо, як сказала пані Вулф:

«Гумор — перше, що втрачається при перекладі.»

Факт 4

Вірджинія Вулф була феміністкою. Зокрема авторка відстоювала право жінки на літературну творчість:

«Жінкам-письменницям заважають консервативні погляди, властиві протилежній статі. Що скажуть чоловіки про жінку, яка відкрито заговорить про свої пристрасті? Бо чоловіки самим собі дозволяють у цьому велику свободу, і правильно роблять, але несвідомо лютують і не можуть з собою впоратися, коли мова йде про аналогічну свободу для жінок.»

Письменниця сама себе вважала дуже слабкою. Та це не завадило їй надихнути мільйони жінок бути сильними:

«Жінка століттями грала роль дзеркала, наділеного чарівною і оманливою властивістю: відображена в ньому фігура чоловіка була вдвічі більше натуральної величини.»

Факт 5

Про Вірджинію Вулф видали книжку «Години», яку згодом екранізували. Автора книжки Майкла Каннінгема нагородили Пулітцерівською премією. Фільм отримав «Золотий глобус» як найкраща драматична стрічка. Ніколь Кідман, виконавиці ролі Вірджинії Вулф, вручили премії «Оскар» та «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль.

Факт 6

У письменниці був тривалий і болісний роман із художницею Вітою Секвілл-Вест. Результатом їхніх стосунків став твір «Орландо» і рецидив психічного розладу Вірджинії. В одному з листів до коханої Віта Секвілл-Вест написала таке:

«Я проклинаю тебе, зіпсоване створіння. Я не дозволю більше любити себе, так нерозважливо і відчайдушно віддаючись тобі. Я не можу бути прозорою і формальною з тобою: я люблю тебе дуже сильно. Занадто сильно».

Факт 7

Вірджинія Вулф робила кілька спроб накласти на себе руки і покінчила життя самогубством. Письменниця залишила чоловікові прощального листа, у якому написала, що знову божеволіє, чує голоси, які заважають їй писати і читати, і подякувала за щасливі роки життя разом:

«… Я просто хочу сказати, що всім щастям в моєму житті я завдячую тобі. Ти був безмірно терплячий
зі мною і неймовірно добрий. Усі це знають. Якщо хто-небудь і міг би врятувати мене, це був би ти. Все пішло від мене, крім впевненості у твоїй доброті. Я просто не можу більше псувати твоє життя. Не думаю, що дві людини могли б мати більше щастя, ніж було у нас…»

Також буде цікаво:   Україна боротиметься до кінця - Назар Розлуцький