Процедуру допуску на об’єкти Чорнобильської АЕС спростили, і тепер кожен бажаючий може підійти до сумнозвісного четвертого енергоблоку, розглянути новий саркофаг і погодувати триметрових чорнобильських сомів.

Екскурсії по ЧАЕС організовує сама станція. Вартість – близько € 75.

Для повного занурення в історію добиратися до станції пропонують тією ж електричкою зі Славутича, якою щодня користувалися працівники ЧАЕС.

Власне маршрут починається із «золотого коридору», який проходить через всі енергоблоки. Відвідувачі побачать щит управління реакторів, зможуть впритул підібратися до стін четвертого енергоблоку і потрапити на оглядовий майданчик, з якого відкривається вид на конфайнмент (нове безпечне укриття). Потім екскурсовод запросить групу до меморіалу, де розповість про жертви 1986 року і про те, як ліквідували техногенну аварію, від якої здригнувся весь світ.

У програму включено обід в їдальні разом з працівниками станції «за стандартами лікувально-профілактичного харчування». Як бонус запропонують погодувати величезних тутешніх сомів.

Для безпеки відвідувачів їх облачать в спецодяг і нададуть засоби захисту органів дихання.

Генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін наголосив: «Потрібно пам’ятати, що Чорнобильська АЕС продовжує залишатися ядерним об’єктом, і ми як і раніше строго дотримуємося всіх вимог безпеки для подібних підприємств. Однак ми намагаємося бути максимально відкритими і прозорими, намагаємося мінімізувати кількість бар’єрів для відвідувачів, позбавити їх складної схеми узгодження візиту. Переконаний, що такі зміни стануть додатковими кроками до позитивних перетворень в країні».

Також буде цікаво:   Гімалаї з 7-кілометрової висоти