Імплантатом стоматологи називають штучний корінь зуба, виготовлений з антиалергенного сплаву. Він може бути опорою для знімного або незнімного протеза. Для відновлення зубного ряду цілком імплантація є найбільш розумним рішенням, незалежно від віку пацієнта. Однак для багатьох стримуючим фактор стає
вартість імплантів зубів.

Дійсно, не кожен здатний дозволити собі віддати за медичну процедуру десятки тисяч гривень. Але для початку слід зрозуміти, за що ж платить пацієнт.

Від чого залежить ціна імплантації зубів?

Імплантація зубів – комплексна послуга, на вартість якої впливає цілий ряд факторів.

Кількість зубів, які потребують відновлення. Для одного втраченого зуба, декількох зубів підряд, повністю зубного ряду або зубів в різних областях щелепи потрібно різний обсяг робіт і матеріалів. Але в цілому чим більше зубів потрібно відновити, тим вище абсолютна вартість процедур і нижче – відносна. Іншими словами, загальна ціна виявиться вище при великому обсязі імплантації, але в розрахунку на одне протезування зуба витрати будуть менші.

Необхідність синус-ліфтингу, а по-простому – нарощування кісткової тканини в місці установки імплантату. Якщо один або кілька зубів відсутні у пацієнта досить давно, кісткова тканина без навантаження і «тренування» в цьому місці стоншується – втрачає обсяг і щільність. Встановити імплантат на достатню глибину в такому випадку не завжди можливо без попередньої підготовки. Доводиться або використовувати спеціальні моделі імплантатів (вони дорожче звичайних), або нарощувати кістку в щелепи за допомогою спеціальних складів на основі кісткового борошна або її синтетичних замінників.

Спосіб імплантації (одномоментна або двоетапна). «Швидка» імплантація, при якій тимчасовий протез ставиться відразу, коштує в середньому від 15 000 гривень ( «під ключ»). Як правило, одномоментна імплантація передбачає установку імплантату одночасно з видаленням зуба. Класична двоетапна імплантація вимагає почекати, поки імплантат приживеться. Потім на кілька тижнів ставиться формувач ясен. І тільки після цього потрібно встановлювати тимчасовий протез. Роботи і матеріалів в цьому випадку потрібно більше, але можуть бути використані менш дорогі імплантати. Двоетапна імплантація коштує в середньому від 10 000 гривеь ( «під ключ»). В обох випадках у лікаря повинен бути сертифікат, що підтверджує, що він має право проводити цю процедуру.

Матеріал імплантатів і коронок. Імплантати, як правило, виготовляються з гіпоалергенних титанових сплавів. Чим вищий вміст титану, тим дорожче імплантат. У дуже рідкісних випадках, при індивідуальній непереносимості титановмістних матеріалів, використовуються більш дорогі імплантати з діоксиду цирконію. Цей матеріал є найбільш сучасним, з нього також виготовляють коронки категорії «преміум». Найменш дорогі коронки з металу і металопласмаси, але вони сильно програють з естетичних якостей. Найпоширеніші – металокерамічні коронки, їх можна підібрати в цінових категоріях «економ» і «мідл». Все буде залежати від використаного металу і виробника. Не слід забувати і про переходники між імплантатом і коронкою – абатменти. Він теж може бути виготовлений з металу або кераміки. Вид абатмента також буде впливати на вартість імплантації. Як правило, пацієнтові пропонується ціла імплантаціонна система одного виробника: «імплантат + абатмент + коронка». Тому великого простору для цінового маневру у вас не буде, хоча різні варіанти матеріалів вам обов’язково запропонують.

Також буде цікаво:   Наталі Портман про стрункість

Необхідність видалення зуба / зубів і додаткових процедур (гігієнічна чистка, лікування зубів і ясен). Іншими словами, санація ротової порожнини. Це необхідний підготовчий етап, якщо ви не взяли за правило відвідувати стоматолога двічі на рік і постійно підтримувати здоров’я наявних зубів. При наявності карієсу або пародонтозу підвищується ризик інфікування в зоні імплантату, чого допустити не можна. Якщо ви бачите рекламну пропозицію, в якому вказана вартість імплантації менш 5 000 гривень, йдеться тільки про вартість самого імплантату, причому з категорії «економ».