По суті, будь-яка, навіть найпростіша швейна машинка може допомогти вам у створенні шедевра. Зрештою, епоха великих кутюр’є припала на другу половину XIX – початок XX століття, коли швейні машинки тільки увійшли в ужиток і були досить прості. Ні про комп’ютерне управління, ні про електричний привід не було й мови, але саме в ті часи жили і творили такі великі майстри, як Чарльз Ворт, Ельза Скіапареллі і Коко Шанель.
При виборі машинки потрібно визначитися для чого вам взагалі потрібна машинка. Ви просто хочете мати її під рукою, щоб була можливість самостійно вкоротити занадто довгі штани, не бігаючи кожен раз в ательє, зашити порвану дитиною куртку і підробити нову штору, і навряд чи замахнеться на щось більше? Може бути, є бажання шити карнавальні костюми дітям – або ж ви налаштовані впритул зайнятися своїм гардеробом? Визначившись, можна приступати до вибору оптимальної для ваших цілей моделі.
Визначимо пункти, за якими належить зробити вибір. По-перше, це фірма-виробник, по-друге, тип швейної машини, і по-третє – необхідний набір функцій, який визначить конкретну модель. Почнемо з першого.
Фірма-виробник
Тут, як і в будь-якій області, існують лідери ринку і маловідомі фірми.
Найбільш імениті – Minerva, Bernina, Janome, Pfaff, Brother, Singer, Husqvarna. Вибір серед провідних виробників багато в чому визначається особистими пристрастями, наявністю в магазині вибору самих машинок і додаткових аксесуарів до них. Також слід враховувати наявність сервіс-центрів в місці вашого проживання – при великому «пробігу» машинки цей фактор починає відігравати чималу роль.
З менш відомими фірмами все не так однозначно. Часто, при однаковому наборі функцій, машинка невідомої фірми коштує відчутно менше. Але, крім очевидного ризику отримати гіршу якість, тут ви можете наштовхнутися на ще один підводний камінь: труднощі з придбанням додаткових лапок і комплектуючих.
Типи швейних машин
Всі швейні машини діляться на промислові та побутові. Зазвичай побутова вміє відразу багато всього, а промислова щось одне – зате вже це одне вона вміє дуже добре і цілими днями, роками, кілометрами – НЕ ламаючись.
Втім, промислові машинки вас навряд чи зацікавлять, якщо тільки ви не маєте на меті відкривати маленьке швейне підприємство, – дуже вже вони дорогі, громіздкі і гучні в роботі – так що в цьому матеріалі сконцентруємося на побутових. Побутові ж машинки діляться на:
- електромеханічні,
- комп’ютерні,
- швейно-вишивальні
- вишивальні,
- оверлоки,
- распошивальні,
- коверлоки.
Що ж це все означає, і на якій категорії зупинити вибір?
2. Електромеханічні швейні машини – найпростіші з усіх. Вся внутрішня начинка такої машинки – механіка, тобто важелі, вали і шестерні. Електричним є тільки двигун, що приводить це все в рух.
Приклад – Minerva M832B:
- 32 види строчок
- петля напівавтомат
- вертикальний човник
- довжина стібки 4 мм
- ширина стежка 5 мм
2. Комп’ютерні швейні машини відрізняються наявністю комп’ютерної плати, яка здійснює загальне керівництво процесом, що дозволяє цього типу машин виконувати досить мудрі програми рядків. Переміщенням голки щодо тканини в них управляє мікропроцесор. Від обсягу пам’яті і кількості програм цього машинного «мозку» і залежить те, що вміє конкретна модель –
ссылка на описание.
Приклад – Janome DC 4030 Gold series:
- 30 швейних функцій
- Горизонтальний човник
- Нитковтягувач
- Функція шиття без педалі
- Регулятор швидкості шиття
- Вільний рукав
3. Швейно-вишивальні та вишивальні машини. Тут все просто, на відміну від промислових вишивальних машин, які вміють, власне, тільки вишивати, такі комбайни часто поєднує в собі дві функції.
4. Розпошивальні швейні машини. Вони ж – плоскошовні машинки.
Призначені для виконання еластичного плоского шва, використовуваного для закриття зрізу подгибки краю трикотажного вироби. Вся ця складна словесна конструкція позначає той шов, який ви можете побачити на подолі і рукавах практично будь-який футболки.
5. Оверлок – це машина з однією або двома голками, забезпечена механізмом обрізки і призначена для обметування зрізів найрізноманітніших швейних виробів. При виборі оверлока в першу чергу варто орієнтуватися на зручність при заправці і шиття. Не слід забувати також про можливість обметки різною кількістю ниток. Більшість оверлоков виконують 3-х і 4-х ниткову обметку, яка підходить для більшості видів тканин і рольову обметку краю. На оверлок більш високого класу існує 2 ниточне обметування, призначена для найтонших тканин – таких як шовк або шифон, -а також для виконання декоративного оздоблення.
6. Коверлок – відносно новий винахід, з яким багато хто не особливо знайомі. Ця назва придумали маркетологи фірми Pfaff для свого ряду таких машин, після чого воно міцно увійшло в побут. Машинка об’єднує слово «оверлок» і англійський термін coverstitch, тобто «покриває» або «закриває» стібок. Ця машина може виконувати як обметку швейних виробів, так і плоскі шви і пряму ланцюгову строчку, тобто, поєднує в собі оверлок і плоскошовну машину.