Групі японських учених під керівництвом Коске Хашимото вдалося провести перше дослідження «супер-довгожителів» – людей 110 років і старше. Вони виявили можливу причину їх довголіття – підвищений клітинний імунітет.

Згідно з переписом населення Японії за 2015 рік, в країні нарахували 61 763 особи вік яких досягнув 100 років і старше – але тільки 146 з них були старше 110. Оскільки люди, які подолали 110 років, настільки рідкісні, вивчати їх вкрай складно. Дослідники заручилися підтримкою сім довгожителів і контрольну групу з п’яти людей віку 50-80 років і зосередилися на аналізах крові, оскільки їх простіше всього збирати.

З’ясувалося, що у всіх довгожителів перевищено рівень т-клітин CD4. Вони виділяються серед свого виду: якщо більшість т-лімфоцитів виступає в ролі «командирів», спрямовуючи діяльність інших клітин, то CD4 цитотоксичних – тобто, здатні самостійно атакувати і знищувати шкідливі клітини.

Якщо у контрольної групи вміст CD4 становить близько 2,8% від всіх т-клітин, то у довгожителів вони підвищені в середньому до 25% – тобто, майже в 10 разів. Це пояснює, чому більшість довгожителів відрізняється міцним здоров’ям протягом усього життя.

Проте, вчені визнають, що вибірка занадто мала, і сподіваються продовжити свої дослідження. Можливо, надалі вдасться створити терапію, яка дозволить продовжувати життя, але говорити про це поки занадто рано.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.