Групі японських учених під керівництвом Коске Хашимото вдалося провести перше дослідження «супер-довгожителів» – людей 110 років і старше. Вони виявили можливу причину їх довголіття – підвищений клітинний імунітет.

Згідно з переписом населення Японії за 2015 рік, в країні нарахували 61 763 особи вік яких досягнув 100 років і старше – але тільки 146 з них були старше 110. Оскільки люди, які подолали 110 років, настільки рідкісні, вивчати їх вкрай складно. Дослідники заручилися підтримкою сім довгожителів і контрольну групу з п’яти людей віку 50-80 років і зосередилися на аналізах крові, оскільки їх простіше всього збирати.

З’ясувалося, що у всіх довгожителів перевищено рівень т-клітин CD4. Вони виділяються серед свого виду: якщо більшість т-лімфоцитів виступає в ролі «командирів», спрямовуючи діяльність інших клітин, то CD4 цитотоксичних – тобто, здатні самостійно атакувати і знищувати шкідливі клітини.

Якщо у контрольної групи вміст CD4 становить близько 2,8% від всіх т-клітин, то у довгожителів вони підвищені в середньому до 25% – тобто, майже в 10 разів. Це пояснює, чому більшість довгожителів відрізняється міцним здоров’ям протягом усього життя.

Проте, вчені визнають, що вибірка занадто мала, і сподіваються продовжити свої дослідження. Можливо, надалі вдасться створити терапію, яка дозволить продовжувати життя, але говорити про це поки занадто рано.

Також буде цікаво:   Що сталося з епідемією COVID-19 з початку відкритої війни