Найчастіше, коли люди замислюються про покупку зволожувача повітря для будинку, вони розглядають ультразвукові моделі.

Зволожувачі ультразвукового типу приваблюють покупців:

  • Низькою ціною;
  • Компактними розмірами;
  • Привабливим дизайном;
  • Масованою рекламою.

Ультразвуковий зволожувач: принцип роботи

Принцип роботи ультразвукового зволожувача повітря кардинально відрізняється від традиційних зволожувачів і мийок повітря – в ультразвуковому приладі зволоження проводиться шляхом штучного розпилення води в повітря. Ультразвукова мембрана вібрує з високою частотою і збиває водяну хмару – туман, який c допомогою невеликого вентилятора викидається назовні.

Ультразвукові зволожувачі повітря були придумані недавно, і тому з цієї точки зору їх можна назвати найсучаснішими. На практиці рекламовані переваги ультразвукових зволожувачів на ділі виявляються швидше їх недоліками.

Основним недоліком ультразвукових зволожувачів повітря є повна відсутність руху кімнатного повітря через прилад, і, як наслідок, неможливість рівномірно розподіляти вологу по кімнаті.

Через це зволожувач ультразвукового типу інтенсивно зволожує повітря тільки в безпосередній близькості від себе (причому аж до випадання водяного конденсату на підлозі, меблів та інших навколишніх предметах), в той час як середній рівень вологості кімнатного повітря залишається як і раніше недостатнім.

Ось і виходить, що основні переваги ультразвукових моделей, рекламовані їх виробниками – висока інтенсивність зволоження і безшумність роботи (такі моделі дійсно не виробляють ніякого шуму, так як в них немає вентилятора, який би проганяв кімнатне повітря через прилад), про це говорять численні відгуки на сайті компанії АЛЛО.

Особливі вимоги до якості води

Справа в тому, що ультразвуковий зволожувач дуже чутливий до якості води – вода, що заливається в такий прилад, повинна бути дуже м’якою, очищеною від солей жорсткості (тому в нього можна заливати або кип’ячену воду, або воду з-під зм’якшуючого фільтра, який вбудовується під кухонну мийку).

Правда, деякі моделі ультразвукових зволожувачів вже мають вбудовані змінні зм’якшуючі картриджі. Начебто ідея хороша – вбудований прямо в прилад фільтр забезпечує необхідну якість води. Однак для збереження якості очищення води ці картриджі необхідно міняти кожні 2-3 місяці (ємність фільтруючого матеріалу в них невисока), а з огляду на їх досить високу вартість (яка становить 10-15% від первісної вартості самого приладу), це стає дуже накладним.

Тому на практиці, замінивши пару раз цей умягчающий картридж, люди перестають їх оновлювати – в результаті зволожувач досить швидко виходить з ладу. В результаті виходить, що зволожувач повітря ультразвукового типу не тільки не дуже зручний в експлуатації, але і має дуже короткий термін служби (зазвичай 2-3 роки).

Також буде цікаво:   Колекторні шафи від кращих виробників