Де б ви не проводили літо, в цій збірці напевно знайдеться книга на ваш смак.

Коли лежите на пляжі

1. Будь-яка книга Айзека Азімова

Тодд Скотт – художник і інструктор з надання першої допомоги.

Я ношу з собою збірники коротких розповідей: так, якщо мені не сподобається одне оповідання, завжди буде ще штук 20, за які можна взятися. Азімов – один з моїх улюблених з дитинства письменників. Коли мені було 10 (а це мій нормальний психологічний стан і донині), я завжди брав його книги, якщо не знав, що б ще почитати.

2. «Привид опери», Гастон Леру

Алікс Дженерос – нейробіолог.

Цей готичний трилер більшості знайомий по романтизованої версії Ендрю Ллойда Уеббера, але вона далека від оригіналу. Книга Леру лякає і захоплює одночасно.

Коли хочеться розібратися, що відбувається в світі

3. «Розповідь служниці», Маргарет Етвуд

Софія Джавед-Вессел – викладачка факультету охорони здоров’я Небрасского університету в Омасі, досліджує секс і вплив вагітності на відносини.

Зазвичай ми звертаємося за знаннями до нон-фікшену, забуваючи, що художня література дає можливість не тільки дізнатися про якусь подію, а й «прожити» її, випробувати пов’язані емоції. Ця книга, написана в 1985 році і нещодавно адаптована для телебачення, зараз особливо актуальна. Якщо хочете не тільки зрозуміти, а й відчути наслідки сексуальної та репродуктивної об’єктивації жінок, почніть з неї.

4. «У тіні вічної краси. Життя, смерть та любов в нетрях Мумбая», Кетрін Бу

Грейді Буч – спеціаліст в області програмної інженерії, керівник досліджень в IBM.

Ця чудово написана і ретельно опрацьована книга занурює читача в будні жителів трущоб Мумбаї. Поетична мова Кетрін Бу захоплює і не відпускає до самого кінця. У той же час книга достовірно описує соціально-політичну ситуацію, висвітлюючи наслідки помилкових політичних дій.

5. «Пандемія. Всесвітня історія смертельних вірусів», Соня Шах

Х’ю Еванс – філантроп, засновник організації Global Citizen.

Шах розглядає наукову і культурну історію пандемій, а також країни, де розвиваються технології і способи діагностики та запобігання спалахам інфекції. Ця книга обов’язкова до прочитання в нашому світі, де все так тісно взаємопов’язано.

Коли дітям скоро в школу

6. «Кращі в світі учні, або Як навчити дітей вчитися», Аманда Ріплі

Дія Хан – правозахисниця, режисер, посол доброї волі ЮНЕСКО.

Ця книга буде актуальна для всіх, у кого є діти. Ріплі розбирає різні системи навчання та поширені міфи про геніальність.

Коли ви плануєте завоювати світ

7. «Гнучка свідомість», Керол Двек

Едуардо Брисеньо – автор, спікер, засновник організації Mindset Works, що займається безперервним навчанням.

Ця книга дала поштовх новому рухові в бізнесі, освіті та вихованні дітей. Двек викладає в Стенфорді, доступно розповідає про результати психологічних досліджень, що змінили те, як ми сприймаємо власні погляди, мову і поведінку.

Також буде цікаво:   4 причини, за якими потрібно читати нелюбимі книги

8. «Знайти своє покликання», Кен Робінсон

Андре Рузо – геолог.

Шкода, що я не прочитав цю книгу раніше! У ній зібрані практичні приклади того, як знайти свою стихію. Книга читається дуже легко, як і всі інші роботи Робінсона, в ній є над чим посміятися і над чим поміркувати.

9. «Почни з «Чому?». Як видатні лідери надихають діяти», Саймон Сінеко

Кейсі Браун – консультант по ціноутворенню, спікер.

Серед маркетологів популярна фраза Теодора Левітта «Люди купують не свердла діаметром 6 міліметрів – вони купують можливість отримати отвори діаметром 6 міліметрів». І книга Сінеко якраз вчить просто і природно продавати такі «отвори».

Коли хочеться дізнатися про життя інших людей

10. «Коли дихання розчиняється в повітрі», Пол Каланіті

Карім Абуелнага – підприємець, засновник навчальної організації Practice Makes Perfect.

Каланіті записав свої спогади після того, як йому поставили смертельний діагноз. Ця книга нагадує про те, що іноді потрібно просто взяти паузу, бути вдячним за те, що у нас є, і не забувати про те, що для нас важливо.

11. «Людина це?», Прімо Леві

Дебора Ліпштадт – історик, дослідник Голокосту.

Леві розповідає про рік, проведений в Освенцімі, і про те, як йому вдалося зберегти почуття власної гідності в ситуації, коли у людини відбирають все знайоме. Ця книга по праву належить до класики XX століття.

12. «Замок зі скла», Джаннетт Воллс

Деніел Левітін – вчений, письменник, психолог, музикант, професор Університету Макгілла в Монреалі.

Ця неймовірно цікава історія заснована на реальних подіях. Воллс розповідає про власне нестандартне дитинство в бідній багатодітній сім’ї.

Коли хочеться дізнатися щось корисне

13. «Китайське дослідження», Колін Кемпбелл

Радж Панджабі – лікар, засновник організації Last Mile Health, увійшов до списку найвпливовіших людей у світі за 2016 рік по версії Time.

Ця книга надихнула мене перейти на цільну рослинну дієту. Причому вона корисна не тільки для здоров’я окремо взятої людини. Якщо ми всі перейдемо на таке харчування, від цього виграє вся планета, адже тоді скоротиться загальнолюдський вуглецевий слід.

14. «Революція сну: Як міняти своє життя ніч за ніччю», Аріанна Хаффінгтон

Венді Троксел – професор психіатрії з Піттсбурзького університету.

Спираючись на власний досвід і численні наукові дослідження, Хаффінгтон просто і цікаво пояснює, чому наше суспільство повинно нарешті «прокинутися» і усвідомити важливість сну.

15. «Рак. Радикальна ремісія», Келлі Тернер

Ліза Дазолс – режисер документальних фільмів.

Автор об’їздила 15 країн, щоб взяти інтерв’ю у лікарів і тих, хто пережив рак. Ця книга буде корисна не тільки тим, хто сам зіткнувся з раком, але і всім, хто хоче запобігти його появі.