Вправи з власною вагою – простий і практичний спосіб привести тіло в порядок. Планка – одне з таких вправ, яке навряд чи вийде з моди. Чому? Виконання планки не забирає багато часу і сил, проста і ефективна вправа. Перш за все, планка поліпшить стан абдомінальних м’язів, і не тільки. Якщо ви почнете виконувати планку кожен день, вас чекають як мінімум сім приємних змін.

1. М’язи кора стануть сильнішими

М’язи кора забезпечують підтримку внутрішніх органів. Вони також беруть участь у формуванні хорошої постави і допомагають уникнути травм нижньої частини спини. Щоденне виконання планки насамперед допоможе вам зміцнити ці м’язи. Причому всього одна вправа задіє відразу всі основні групи м’язів кора:

  • поперечний м’яз – допомагає піднімати велику вагу;
  • прямий м’яз – допомагає краще стрибати;
  • косі м’язи – розширюють можливості бокового нахилу і скручування в талії;
  • сідниці – підтримають спину і дадуть гарний профіль.

2. Покращиться стан м’язів спини

Виконання планки дозволить вам сформувати м’язи кора без ризику зайвого навантаження на спину і стегна. Причому регулярне виконання планки дозволить зміцнити не тільки нижню частину тіла, але і верхню. А це зменшить ризик виникнення болю в спині.

3. Прискориться обмін речовин

Планка спалює більше калорій, ніж класичні вправи для преса – скручування і підйоми тулуба. Навіть 10 хвилин силових вправ в день прискорюють обмін речовин. Причому на досить тривалий час: навіть вночі ви будете спалювати більше калорій. Приємний бонус для тих, хто хоче схуднути.

4. Покращиться постава

Посилення м’язів кора робить глибокий вплив на стан шиї, плечей, спини та попереку. Щоденне виконання планки допоможе підтримувати їх в правильному положенні і поліпшить вашу поставу.

5. Розвинеться відчуття рівноваги

Як довго ви можете простояти на одній нозі? Всього пару секунд? Тоді вам необхідно посилити черевні м’язи. У цьому допоможе планка. До речі, розвинене відчуття рівноваги допоможе вам досягти великих результатів в будь-якому спорті.

6. Покращиться гнучкість

Завдяки планці розтягуються м’язи і зв’язки, прикріплені до плечей, лопаток, ключиць, стегон, навіть пальцях ніг. За допомогою бічної планки ви також можете опрацювати косі м’язи живота. Збільшивши гнучкість всього тіла, ви отримаєте додаткові переваги при виконанні будь-яких інших вправ і просто в повсякденному житті.

7. Покращиться психологічний стан

Планка по-особливому впливає на нерви, зміцнюючи м’язи, активні в стресових ситуаціях. Після цілого дня в робочому кріслі все ваше тіло затікає, ви відчуваєте напругу. Як наслідок, настрій погіршується, ви стаєте млявими і похмурими. Щоденне виконання планки допоможе поліпшити настрій і матиме позитивний вплив на нервову систему.

Також буде цікаво:   Выход из запоя при помощи центра ХЭЛП

Всього 5-10 хвилин дадуть вам заряд енергії на весь день, а щоденне повторення – на все життя.