Компанії системи WebMoney потрапили в оновлений санкційний список України.  Про це йдеться в додатку 2 до указу Президента № 126/2018 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 травня «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», опублікованому на сайті глави держави.

Згідно з документом, санкції застосовуються до ТОВ «ВМ Трансфер ЛТД” (місцеперебування юрособи – Литва, м. Вільнюс), ТОВ «ВМР» (Росія), ТОВ «Вебмані.Ру» (РФ), АТ «Небанківська кредитна організація «Мережева розрахункова палата» (РФ), ТОВ «Вебмані Європа Лтд» (Велика Британія), «Фінансова компанія «ЕлМІ» (представництво в Україні), ТОВ «Вебмані.Юей» (представництво в Україні), ТОВ «Пеймастер» (представництво в Україні) та деякі інші.

Указом передбачені такі обмежувальні заходи проти вказаних компаній, як: блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном; обмеження торговельних операцій; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності; обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування; заборона здійснення державних закупівель.

Також вводиться заборона на видачу дозволів, ліцензій НБУ на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави.

Крім того, припиняється видача дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.

Також інтернет-провайдерам надання послуг із доступу до доменів, пов’язаних з WebMoney.

Санкції запроваджуються терміном на три роки.

Також буде цікаво:   На ринок США виходить український сервіс Settle