Механічні пошкодження, порушення правил прокладання та обслуговування, це лише частина причин, через які виникає потреба в ремонті броньованого кабелю. Його ремонт є комплексною процедурою, для проведення якої слід мати деякий багаж теоретичних знань.

Ремонт силового кабелю

Ремонт броньованого кабелю починається з виявлення місця пошкодження. Коли знайдена пошкоджена частина кабелю, над нею розкопується земля для отримання доступу до кабелю. Після цього виконуються ремонтні роботи:

  • Діагностика цілісності кабельної оболонки із застосуванням мегаомметра.
  • Пошук точного місцезнаходження пошкодження до конкретної жили.
  • Прокол кабелю з наступним надрізанням для отримання доступу до жили.
  • Ремонт пошкодженої ділянки кабелю за допомогою сполучних муфт.
  • Випробовує працездатність лінії після проведення ремонтних робіт.

З’єднувальні муфти поділяються на два типи. Перший – термозбіжні, які стискаються під впливом високих температур. Другий – муфти холодної усадки, для монтажу яких не потрібен вогонь. З’єднувальні муфти підбираються виходячи з характеристик кабелю, що ремонтується (матеріал ізоляції, наявність екрану і броні, кількості жил і їх перерізу), а так само способу його прокладання. Так, з метою нарощування кабелів на напругу 10кВ з паперовою ізоляцією застосовуються термоусаджувальні муфти типу СПтп10, а для кабелів з ізоляцією із СПЕ – ПСтО10.

Перед встановленням муфт проводиться перевірка на вміст вологи і у разі її виявлення виконується кабельна вставка, яка згодом з’єднується за допомогою кабельних муфт.Якщо вологу всередині пошкодженої ділянки провідника не виявлено, свинцеві оболонки відновлюються до нормального стану.

Під час ремонту також виконується відновлення броні. В першу чергу проводиться обробка броньованого кабелю, видаляються всі ділянки зруйнованих бронелент і встановлюються бандажі, що підтримують. Наступний етап – з’єднання бронелент за допомогою паяної або непаяної системи заземлення. Як тільки буде створено міцне з’єднання, тимчасові бандажі видаляються. Заключний етап – обробка кромок захисним антикорозійним складом.

Велике значення при відновленні волоконно-оптичних ліній має точність поєднання волокон при їх спаюванні. Тут потрібно виявити максимальну акуратність та точність. В іншому випадку лінія не працюватиме в режимі, на який вона спочатку розрахована, що вимагатиме проведення нових ремонтних робіт.

ВСЕ Е.

Також буде цікаво:   Как выбрать холодильник, который будет устраивать по всем параметрам