Україна повернула додому частину захисників Маріуполя і командирів полку «Азов», підтвердили представники Координаційного штабу з питань поводження з полоненими в ефірі національного телемарафону.

Загалом у межах обміну 21 вересня повернули 205 громадян України, додали в Офісі президента. Повний список – за посиланням.

«Відбувся великий обмін полоненими. Він пройшов у декілька етапів і у дуже різних локаціях. З російського полону ми повернули 215 людей. Це військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, ТРошники, митники, цивільні… Серед них – офіцери, командири, Герої України, захисники «Азовсталі» і вагітні жінки-військові. Ті, кого росіяни хотіли позбавити життя, кого називали «нацистами» – наші сильні люди, яких не зламали бої та полон», – повідомляють в Офісі президента.

Серед українських військових, які повернулися додому внаслідок обміну з РФ, Святослав «Калина» Паламар, Сергій «Волина» Волинський, Денис «Редіс» Прокопенко, а також Богдан «Тавр» Кротевич. 

«Частину бійців та командного складу полку «Азов» було обміняно в рамках сьогоднішнього обміну військовополоненими. Дякуємо кожному захиснику України, котрий наразі виконує свої бойові задачі та докладає максимальних зусиль задля перемоги. Завдяки вам цей обмін мав змогу відбутися!», – коментують в Telegram-каналі «Азову».

Також повернули в межах обміну голову патрульної поліції Маріуполя Михайла Вершиніна, Катерину «Пташку» Поліщук, Михайла Діанова та Мар’яну Мамонтову.

Обмін здійснили зокрема на Віктора Медведчука, якого раніше заарештували за звинуваченням у державній зраді, підтвердили в Координаційному штабі з питань поводження з полоненими.

«Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який вже дав усі можливі покази слідству. А п’ять героїв-командирів «Азовсталі» – на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу. [… ] Це результат особистих домовленостей президента Зеленського з президентом [Туреччини] Ердоганом», – додав голова Офісу президента Андрій Єрмак.

П’ятеро командирів «Азову» залишатимуться в Туреччині до кінця війни, доповнив Зеленський у вечірньому зверненні: «Такими були умови обміну. У Туреччині вони перебуватимуть під особистим протекторатом».

Ще десятьох військових-іноземців, які воювали на боці України, РФ віддала через посередництво Саудівської Аравії.

Також буде цікаво:   Xiaomi готує свій електрокар для конкуренції з Tesla і Apple