Всього лише зачекавши з відповіддю, ви зможете змінити уявлення співрозмовника про вас і домогтися поваги.

Джеффрі Джеймс – журналіст, письменник, оратор, творець блогу Sales Source.

Про те, як домогтися успіху, написані сотні книг і статей, але один з кращих порад дав Наполеон Хілл, автор книги «Думай і багатій».

Двічі подумайте перед тим, як щось сказати, тому що ваші слова і вплив посіють насіння успіху або невдачі в умах слухачів.
Наполеон Хілл

Це загальне правило можна скоротити до простого трюку, який під час розмови моментально зробить вас більш популярним і шанованим, – не поспішайте секунду перед тим, як відповідати.

Це незначна зміна у звичній манері розмови може принести багато користі.

1. Ви не перебиває інших

Коли ми перебиваємо співрозмовника, то висловлюємо свою неповагу до нього. Якщо ми перебиваємо, тому що знаємо, що співрозмовник збирався сказати, ми ще й натякаємо, що він нудний і передбачуваний.

А коли ми зволікаємо з відповіддю, ми показуємо співрозмовнику, що він і його думка нам не байдужі. Ми виявляємо повагу, тому отримуємо повагу у відповідь.

2. Ви встигаєте зосередитися

Більшість людей під час бізнес-переговорів використовують підхід «Стріляйте, не цілячись», описаний Майклом Мастерсоном (тобто говорять, не думаючи). Або так захоплюються розмовою, що вибовкують зайву інформацію.

Однак у кожної розмови повинна бути конкретна мета, особливо в бізнесі. Інакше навіщо взагалі починати розмову? Повагавшись з відповіддю, ви зможете підібрати потрібні слова, які принесуть користь і вам, і вашому співрозмовнику.

3. Вам легше висловити свою думку

Багато хто використовує в розмові слова-паразити як зв’язок ( «як би», «а …», «розумієте»). Це дає трохи часу, щоб обміркувати наступну фразу. Тільки звучить така мова невиразно і непереконливо.

Якщо задуматися над відповіддю, ви встигнете зібратися і чітко сформулювати свою думку.

4. Ви здаєтеся розумнішими

Ніхто не поважає тих, хто говорить без уваги і не прислухається до співрозмовника. Якщо ж ви зупиняєтеся перед відповіддю, вас вважатимуть вдумливим, а до ваших слів будуть прислухатися.

Цей трюк не тільки допоможе домогтися більшої поваги на роботі, але і зміцнить ваші стосунки з близькими. Адже кожного разу, коли ви обмірковуєте свої слова, ви висловлюєте любов і повагу. А це дуже важливо в будь-яких відносинах.

Також буде цікаво:   Изучение немецкого в школе немецкого языка «Академия Аахен»