Десять років тому компанія Apple стала піонером по використанню в смартфонах iPhone дискретних елементів типу 0402. Це резистори, конденсатори та індуктори розміром 0,4×0,2×0,2 дюйма (іноді висотою 0,13 дюйма) для поверхневого монтажу на плату. Компоненти поставляються в котушках для спеціальних автоматів і за заданою програмою встановлюються на плати, після чого занурюються у ванну з розплавленим припоєм, де відбувається розпаювання всіх деталей одночасно.

Все описане вище може здатися зайвим. Навіщо потрібні дискретні деталі в наш час високої інтеграції чіпів? На жаль, в масі випадків без дискретних елементів обійтися не можна. Коригуюча обв’язка силових і радіочастотних чіпів, ланцюги узгодження і ряд інших застосувань змушують розміщувати на платах і підкладках процесорів досить великі дискретні елементи. Але ці елементи можна зробити ще дрібніше, і індустрія готується перейти на компоненти типорозміру 0201 зі сторонами 0,25×0,125×0,125 дюйма.

Елементи 0201 деякий час випускає японська компанія Murata Manufacturing і навіть використовує їх у деяких своїх комунікаційних модулях. З цього року в бізнес з випуску та використання елементів типорозміру 0201 увійде компанія Panasonic та інші японські виробники. Цього літа на виставці Total Solution Exhibition for Electronic Equipment в Токіо Panasonic показала нові елементи і автомати для установки і розпаювання компонентів 0201 на монтажні плати. Як впевнені в компанії, дискретні елементи 0201 з цього року почнуть масово використовуватися при виробництві носимой електроніки і в смартфонах.

Перехід на типорозмір 0201 зажадає нового припою, більш тонких масок для нанесення припою на монтажні плати і модернізації автоматів для установки елементів. Наприклад, температура у ванні з припоєм для розпаювання елементів 0402 підтримується з допомогою примусової конвекції повітряних потоків, але цей вітер буквально здуває елементи 0201 з плат. Що стосується припою, то для розпаювання елементів 0402 необхідний припій 5-го типу з розміром частинок 21 мкм. Розпаювання елементів 0201 вимагає припій 5-6 типів з розміром частинок 10 мкм. Модернізовані автомати Panasonic NPM-DX можуть справлятися з таким завданням зі швидкістю установки 27 000 компонентів на годину. Чи треба говорити, що ремонтопридатність електроніки все впевненіше прагне до нуля?

Також буде цікаво:   Windows 10 отримала абсолютно новий інтерфейс