Поки для українців триває найдовша в історії зима, світ потроху починає втомлюватись від війни в Україні. Нам важливо цього не допустити. Підписуйте петиції, поширюйте інформацію, блокуйте російські канали, повідомляйте про фейки, долучайтесь до IT-армії — продовжуйте тримати інформаційну оборону так само сміливо, як це роблять наші військові на фронті. Platfor.ma зібрала перелік активностей та ресурсів, що стануть у пригоді для потужного інтернет-спротиву та боротьби з ворогом за допомогою комп’ютера або телефона.

Використовуйте Tinder або інший додаток для знайомств

Створіть новий акаунт у Tinder або відредагуйте наявний та максимально розширте діапазон охоплення. Додайте короткий опис профілю та оберіть перше фото, а далі замість галереї поширюйте інформацію про російське вторгнення. Це може бути, наприклад, зображення з коротким текстом та декілька фотографій, які його ілюструють. Після цього починайте свайпати праворуч, аби охопити якомога більше людей. Якщо ви зараз перебуваєте за кордоном, така активність матиме значно більший вплив.

Доєднуйтесь до IT-армії

У перші дні війни волонтерська кібероборона створила програму UA Cyber Shield для здійснення DDoS атак на ворожі російські сайти. Команда підготувала детальну інструкцію із запуску програми та прописала всі подальші кроки для охочих доєднатись до спротиву. Ви можете долучитися, навіть якщо не маєте профільних знань. Також є окремий Телеграм-канал, де щодня публікують актуальні цілі атак та завдання.

Активізуйте профілі у соцмережах

Використовуйте всі соцмережі для поширення інформації про війну в Україні. Це можна робити у будь-який спосіб: ділитись дописами надійних медіа, які щодня публікують важливі історії українців, розповідати про власний досвід, додавати фотографії, постери та хештеги, закликати підтримувати волонтерів та ЗСУ. Також намагайтеся комунікувати через інфлюенсерів та світових лідерів — залишайте коментарі під їхніми дописами та позначайте їхні акаунти під публікаціями.

Підписуйте петиції

Стежте за петиціями, які часто публікують у соцмережах як реакції на резонансні події, та підписуйте їх. Добірку актуальних петицій можна знайти за посиланням: там зібрали як глобальні заклики до світових лідерів, так і локальні — спрямовані до конкретних країн.

Поширюйте інформацію через Google Maps та TripAdvisor

Заходьте до Google Maps та TripAdvisor, обирайте російські міста та будь-яку мітку — заклад чи установу. Далі оцініть місце пʼятьма зірочками та додайте коротке повідомлення з відповідною фотографією про російські воєнні злочини на території України. Приклади повідомлень та поради можна знайти за посиланням.

Також буде цікаво:   Як колір одягу впливає на видимість пішохода в темряві – МОЗ

Блокуйте ворожі канали

Серед ворожих телеграм-каналів постійно розповсюджується пропагандистська інформація. За посиланням можна знайти добірку таких. А далі все просто: обираєте канал і надсилаєте скаргу з приміткою «Пропаганда війни в Україні». Для системнішої та ефективнішої роботи створили окремий Cyber Army Bot, який щодня надсилатиме вам 15 завдань із публікаціями, на які необхідно поскаржитись.

Допомагайте боротись із фейками

Якщо серед потоку новин або в соцмережах ви побачили підозрілу інформацію, яка, на вашу думку, може бути неправдивою — текст, фото чи відео — надсилайте її до організації Stopfake у фейсбуці або пишіть на пошту [email protected]. Команда проєкту перевірить її та напише спростування. А якщо ви помітили сайт, канал чи групу, де розповсюджується фейкова інформація, надсилайте посилання на перевірку у телеграм-бот StopRussia | MRIYA.

Долучайтесь до систематичної боротьби у соцмережах

Активісти створили декілька акаунтів, куди систематично викладають актуальні завдання — писати дописи та звернення, брати участь у челенджах тощо. Якщо у вас є вільний час і можливість регулярно бути на звʼязку та допомагати, долучайтесь до Ukrainian Internet Army та Медіа Партизанів і стежте за оновленнями.

Підтримуйте армію

У перервах між DDoS атаками та блокуванням ворожих каналів не забувайте про тих, хто захищає нашу країну на передовій. Підтримуйте ЗСУ через благодійний фонд «Повернись живим» або переказуйте гроші на спеціальний рахунок від НБУ. 

Тримайте інформаційний фронт поки наші військові тримають оборону України.