Нове дослідження показує, що виявлення свідчень життя Землі може залежати від сезону, яку спостерігають інопланетні астрономи.

Автор роботи, Жан-Ноель Меттлер зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха, зазначає, що при вивченні екзопланет вчені вимірюють ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання, що дозволяє дізнатися про властивості планетарних атмосфер, поверхонь та загальний енергетичний баланс. Аналогічний підхід може бути використаний і стосовно Землі, якщо хтось колись вивчатиме її з глибин космосу.

При такому підході потенційна життєздатність Землі може бути доведена лише за певних умов.

«Ми дізналися, що в спектрі теплового випромінювання Землі існує значна сезонна мінливість, а інтенсивність спектральних характеристик біоіндикаторів, таких як N2O, CH4, O3 і CO2, сильно залежить як від пори року, так і від геометрії огляду».

Жан-Ноель Меттлер

У дослідженні розглядалися чотири різні геометрії спостережень, а теплові спектри аналізувалися за допомогою атмосферного інфрачервоного зонда на борту супутника NASA Aqua. Дані з різних позицій сильно відрізнялися, не завжди відповідаючи умовам, які вважаються сприятливими для розвитку життя.

Загальний висновок цього дослідження полягає в тому, що жива, динамічна планета, така як Земля, не може бути охарактеризована одним спектром теплового випромінювання. Занадто багато різних процесів відбувається на планеті, і ця складність робить дистанційну характеристику Землі дуже складним завданням.

Також буде цікаво:   «Вічний дім»: ровер Perseverance здійснив посадку на Марсі