Запитайте у будь-якого геолога, який найпоширеніший матеріал на Землі і якими цікавими властивостями володіє, вам дадуть відповідь, що це граніт і, що він є візитною карткою Землі. Для людини цей унікальний природний матеріал став символом міцності, практичності, природної краси, адже ще з давніх часів залишилися історичні докази цих властивостей граніту, а саме: гранітні сходи і плитка, давньоєгипетські саркофаги, бруківка з граніту, а також різні предмети побуту.

Які властивості й експлуатаційні характеристики має граніт?

Вироби з граніту вже дуже давно виготовляються людиною, власне як і з інших природних каменів. Однак в більшості випадків саме він використовується для виробництва гранітної бруківки, стільниць, підвіконь, східців, плитки, а все завдяки тому, що він має достатньо однорідну непористу структуру, володіє дуже приємним забарвленням і навіть займає перше місце по декоративності, має високий запас міцності. Важливим фактором стало і те, що його досить просто добувати з можливістю отримувати великогабаритні відколи, щоб виготовляти інші вироби з граніту. При цьому обробка і полірування граніту хоч і є трудомістким процесом, все ж відбувається простіше, ніж робота з іншими більш м’якими гірськими породами. Граніт колір натурального каменю. Сам камінь являє собою суміш декількох мінералів: польового шпату, наприклад, кислого плагіоклазу, калієвого польового шпату (від 45 до 50% в суміші), кварцу (від 25 до 30% в суміші), темноколірних мінералів буттям або рогової обманки (від 10 до 25%). Саме від складу суміші залежить колір каменя, наприклад, капустинський граніт має ефектний стабільний колір з яскравими червоними великими плямами, а покостівський граніт це сірий рівномірний колір. Щільність, колір, міцність, декоративні якості цієї гірської породи також залежать від родовища, в якому вона видобувається. По всьому світу розкидані десятки родовищ в яких добувають граніт.

Видобуток граніту відкритим способом

Видобуток здійснюється за різними технологіями в залежності від того, який матеріал необхідно отримати. Якщо потрібні гранітні блоки, то щоб уникнути мікротріщин і зберегти максимально природну цілісність або монолітність, використовують два методи: метод відколювання блоків за допомогою повітряної подушки і метод каменеріза, найдорожчий і найефективніший з наявних.

Щоб отримати дрібні фракції, придатні для виготовлення плитки, гранітної бруківки, щебеню, використовують вибуховий метод, детальніше про вироби з гарніту, можна прочитати на сайті http://granite.ua і дізнатися багато корисної інформації. За допомогою направленого вибуху можна зруйнувати гірську породу до необхідних розмірів, які зазвичай обмежені умовами виїмки, відвантаження або переробки.

Також буде цікаво:   Просте правило 1 секунди зробить вас більш популярним і шанованим

Для того, щоб обробка граніту була проведена максимально якісно, використовують високоефективне сучасне обладнання, за допомогою якого здійснюються розпил, скол, полірування граніту, шліфування та інші необхідні процедури. застосування граніту. Як вже зазначалося вище, цей натуральний камінь застосовується в різних сферах людського життя, в основному як декоративний або будівельний матеріал. Для декорування внутрішніх приміщень його використовують рідше, виготовляючи з нього стільниці та підвіконня з граніту, предмети інтер’єру. А ось для зовнішніх робіт облицювання будівель, укладання бруківки гранітною бруківкою, установки бордюрів на вулицях, облицювання площ, краще використовувати саме цей природний камінь. Це обумовлено тим, що у нього підвищені коефіцієнти морозостійкості і удароміцності, низькі коефіцієнти стирання. Крім того, при обробці граніту йому можна надати яскраво виражений противоскользящий ефект, який просто необхідний при експлуатації пішоходами вулиць і площ, незамощених бруківкою з граніту.