Посли ЄС посилюють контроль за в’їздом до Шенгенської зони: громадянам країн, з якими укладено угоду про безвіз, доведеться отримувати спеціальні дозволи вартістю € 7.

Нові правила пов’язані з впровадженням європейської системи інформації про поїздки та дозволів (ETIAS). Система дозволить заздалегідь перевіряти тих, хто в’їжджає в шенген-зону на умовах безвізового режиму.

Для отримання дозволу знадобиться заповнити заяву-анкету в Мережі. Надану інформацію проб’ють по базах даних Євросоюзу та Інтерполу, і, якщо ніяких проблем не виявиться, дозвіл на в’їзд буде видано. Термін дії цього документа – три роки або поки закордонний паспорт «не має терміну дії».

Важливо розуміти, що наявність дозволу не дає автоматичного права на в’їзд в Шенгенську зону. Остаточне рішення, як і раніше за прикордонником.

Вся затія з ETIAS спрямована на підвищення внутрішньої безпеки і запобігання нелегальній імміграції. Передбачається також, що затримок на кордонах стане менше.

У 2020 році нововведення випробують в аеропортах і морських пунктах пропуску. Через три роки зміни торкнуться і автобусні маршрути.

Також буде цікаво:   Вчені зловили пульсуючий сигнал із космосу - він відрізняється від усіх попередніх