Є думка, що, накачавши м’язи і закинувши тренування, можна набрати багато зайвої ваги, а то і зовсім заробити ожиріння. Передбачається, що це відбувається тому, що м’язи перетворюються в жир. А раз м’язів було багато, то і жиру буде чимало.

Чому це твердження – брехня

М’язи і жир – це дві принципово різні тканини, і кожна з них виконує свою функцію. М’язові клітини отримують нервові імпульси і скорочуються, забезпечуючи рух нашого тіла. Жирові клітини зберігають запаси енергії у вигляді жиру.

У них різна будова, і жодна м’язова клітина просто фізично не може перетворитися в жирову.

З таким же успіхом можна припустити, що який-небудь лімфоцит раптом стане нейроном і замість захисту організму від вірусів почне передавати нервові імпульси. При цьому сценарій з накопиченням жиру після припинення тренувань все ж можливий, але причина тут зовсім не у фантастичній конверсії тканин.

Чому можна заплисти жиром, припинивши тренування

Нарощування м’язової маси передбачає позитивний баланс калорій – іншими словами, заради цього люди починають більше їсти. При цьому частина спожитої енергії йде на фізичну активність під час тренування, а частина – на обслуговування збільшеної м’язової маси.

Коли людина припиняє займатися, але не змінює дієту, невитрачена енергія накопичується про запас в жирових клітинах. У той же час м’язи, що залишилися без навантаження, зменшуються в об’ємі.

Наше тіло заточене під збереження енергії, і, якщо м’язова маса не використовується, організм не буде витрачати калорії на її обслуговування.

Цей процес відбувається повільно – перші зміни починаються через 3-4 тижні після припинення тренувань. Однак, якщо не відновити активність, тіло поступово позбавиться від зайвого багажу м’язів.

Але ще раніше, ніж м’язи зменшаться в обсязі, вони можуть сховатися під шаром накопиченого жиру.

Чи можна запобігти цим змінам

Можна зберегти нормальну вагу, якщо відкоригувати свій раціон під новий рівень фізичної активності. В такому випадку м’язи трохи втратять в обсязі, але зайвого жиру не нагромадиться. Крім того, якщо змінити тип навантаження, наприклад замість силових тренувань ввести аеробні – біг, триатлон, кардіосессії, то можна не набрати зайвого жиру навіть без зниження калорійності раціону.

Також буде цікаво:   10 міфів про психологію