Стан, при якому на певній ділянці аорти виникає розширення, називається аневризма. Його поява обумовлена ​​слабкістю стінок судин. Під дією тиску крові вони починають випинатися, що в ряді випадків може призвести до розриву. Найбільш часто аневризма аорти утворюється в черевній порожнині і в багатьох з нас виникає питання: что такое аневризма брюшной аорты? Випинання локалізується на ділянці від XII грудного до IV-V поперекових хребців. За статистикою, від аневризми аорти черевної порожнини страждає кожен десятий чоловік, старше 50 років. Підвищують ймовірність розвитку патології захворювання серця і гіпертонія. Підступність аневризми полягає в тому, що вона досить тривалий період жодним чином себе не проявляє. Якщо патологію не виявити вчасно, то вона може призвести до тяжких наслідків, аж до летального результату.

Симптоми аневризми черевної порожнини

Випинання стрімко прогресує. У рік розміри аневризми черевної аорти збільшуються приблизно на пів сантиметра. Ускладнюється діагностика захворювання розмитою клінічною картиною. Тільки на пізніх стадіях воно виражається в певному виді. Отже, аневризма черевної аорти має такі симптоми:

  • відчуття тяжкості і розпирання в животі;
  • давить біль в області пупка, як правило, зміщується в ліву сторону;
  • відчуття «пульсуючого серця» в животі.

Біль при аневризмі черевного відділу аорти обумовлюється тим, що випирає ділянку судини тисне на прилеглі органи, тканини і структури. Інтенсивність і характер відчуттів можуть бути різноманітними. Все залежить від розміру  і ділянки, на якій воно виникло. Також в діагностиці захворювання важливу роль відіграють непрямі симптоми, якими супроводжується аневризма черевної аорти. Особливу увагу слід звернути на такі прояви:

Розлади шлунково-кишкового тракту. Це захворювання може викликати часту відрижку, зниження апетиту, запори, діарею і напади блювоти.

Ішіорадікулярний синдром. Він проявляється в хворобливих відчуттях, які локалізуються в попереково-крижовому відділі спини. Також синдром виражається у вигляді зниження чутливості нижніх кінцівок і порушення координації рухів.

Проблеми урологічного характеру. Людина з аневризмою черевної порожнини скаржиться на болі, що тягнуть в попереку, часті позиви до сечовипускання і вкраплення крові в урине.

Також при цій патології, у пацієнта може спостерігатися хронічна ішемія ніг. Больові відчуття в нижніх кінцівках турбують навіть в стані спокою. З’являється кульгавість, трофічні виразки і зниження температури ніг.

Діагностика аневризми черевної аорти

Зазвичай розширення стінок судин виявляють випадково. Наприклад, пацієнт прийшов на обстеження з приводу скарг на ознаки гіпертонії або патологій серця. В ході цього огляду, лікар виявляє симптоми, якими супроводжується аневризма аорти черевної порожнини. Для більш точного діагнозу використовують апаратні методи. До найбільш інформативним відносяться:

  • Ультразвукова доплерографія. Це найбезпечніший спосіб обстеження.  Точність діагностики складає 80%.
  • Рентгенографія черевної порожнини. Це обстеження покаже тінь аневризми, а також кальциноз її стінок.  Достовірність даних – 80-85%.
  • Комп’ютерна томографія. Призначається для того, щоб вивчити просвіти і розшарування аневризми. Крім того, КТ показує ризик розриву.  Точність знімків наближається до 90%.
  • Також діагностика такого стану, як аневризма черевної аорти може включати сучасний високоінформативний метод обстеження – МРТ.  Інформативність методу наближається до 97%.
Також буде цікаво:   Почему популярна стоматология «Линия Улыбки»

Іноді аневризма черевної аорти може бути виявлена ​​за допомогою пальпації. Не важко буде її діагностувати у пацієнтів, худорлявої статури. Особливо легко освіту на аорті прощупується, якщо воно досягло великих розмірів.