Виробники моторів на стадії проектування визначаються з марками масел в залежності від умов роботи і конструктивних особливостей. Після чого проводяться ресурсні випробування двигунів і видаються рекомендації по використанню. Так, перед вибором потрібно заглянути в інструкцію з експлуатації, що саме необхідно. Масло, вказане в інструкції, – правильний вибір.
Від того, як дбайливо ви ставитеся до вузлів вашого автомобіля, безпосередньо залежить термін його життя. Кожен автомобіліст, навіть початківець, розуміє, що догляд за «серцем» автомобіля – двигуном – перший його обов’язок як водія. Нехтування такою простою процедурою, як заміна масла в двигуні, в першу чергу може позначитися на роботі силового агрегату. При виборі масла, зверніть увагу на castrol, а купити моторне масло castrol прямо в інтернеті.
Як вибрати моторне масло, коли і як робити заміну масла, давайте розглянемо нижче.
Питання, як вибрати моторне масло, стає актуальним, як тільки приходить час його планової заміни. Незайвим буде в черговий раз відзначити, що зазвичай регламентовані 10 000 км пробігу, після яких пора міняти масло в двигуні. Задуматися про більш часту заміни моторного масла можуть спонукати такі чинники:
- машина використовується для перевезення важких вантажів;
- експлуатація авто найчастіше відбувається в умовах бездоріжжя або розбитого дорожнього полотна;
- часта запиленість повітря;
- клімат, для якого властиві часті перепади температури і сильні морози.
У перерахованих випадках масло в двигуні рекомендується міняти кожні 8-9 тис. км.
Вибір моторного масла
Іноді рекомендація вказана у вигляді коду за міжнародною класифікацією моторних масел – SAE, API, ILSAC або європейська ACEA.
Важливість вибору відповідного коду моторного масла пояснюється тим, що різні масла володіють різним хімічним складом і набором присадок. Неправильно обрана рідина може не тільки знизити потужність мотора і збільшити витрату палива, але і привести до капітального ремонту силового агрегату.
Попереднє масло в двигуні
Якщо ви придбали автомобіль на вторинному ринку, обов’язково треба запитати у колишнього власника, яке конкретно моторне масло він використовував в останній раз. Важливо це з тієї причини, що різні моторні масла по-різному поєднуються між собою і небажана хімічна реакція може негативно позначитися на роботі двигуна.
Вибираємо тільки сертифіковане масло в двигун
Маючи на руках інформацію про допуски масла виробником машини та те, яке масло ми заливали в мотор в минулий раз, можна почати пошук максимально підходящого нам з числа сертифікованих автовиробником.
Важлива деталь на даному етапі – не вибирати масло, грунтуючись на рекомендаціях виробника моторного масла, а орієнтуватися тільки на інформацію автовиробника.
Заміна масла в двигуні
Нарешті, зробивши вибір, можна сміливо їхати в автосервіс для заміни масла.