Ви тиждень ламали голову над цією головоломкою. І ось, нарешті, вона зібрана!.. Вам ніколи не зрозуміти радість людини, що зібрала кубик Рубика, поки самі не спробуєте це зробити.

Для недосвідченого обивателя зібрати кубик Рубика – завдання не з простих. Звичайно, в Інтернеті можна знайти і відео, і інструкції з картинками, де є докладний опис покрокової збірки. Але не всі методики піддаються успішному застосуванню на практиці.

Для початківців

Розберемося, з чого складається кубик Рубика 3х3 і як його можна крутити (хоча, скоріше за все, перший час він буде крутити вами!).

У кубика є каркас – хрестовина, на якій закріплені центральні деталі кожного боку. Ці деталі нерухомі, і вся решта «братія» крутиться навколо них.

Тепер візьміть кубик, поверніть до себе однією із сторін (на ваш розсуд) і уважно розгляньте:

В ─ верхня сторона,

Н ─ нижня сторона,

Л ─ ліва сторона,

П ─ права сторона,

Ф – фронтальна (передня) сторона,

З ─ задня сторона.

І, відповідно, важливо засвоїти комбінації поворотів:

Ф, З, В, Н, Л, П – обертання за годинниковою стрілкою (або – від себе) на 90 градусів;

Ф’, З’, В’, Н’, Л’, П’ – обертання проти годинникової стрілки (або – на себе) на 90 градусів;

Ф”, З”, В”, Н”, Л”, П” – обертання на 180 градусів.

Найпростіша схема складання кубика Рубика 3х3 складається з семи послідовних етапів.

Крок 1. Збираємо хрест на верхній межі.

Виберіть сторону, яка буде верхом. Будемо збирати «правильний» хрест. Це означає, що на верхній стороні центру будуть оточувати деталі того ж кольору, а на бічних гранях – наклейки на верхньому кубику і центральному будуть іншого, але при цьому також однакового кольору.

Щоб отримати такий результат, найпростіше одним з вищевказаних поворотів перенести цікавий для нас кубик вниз, поєднати його з центром того ж кольору і перенести назад вгору.

Коли ви таким чином зібрали кілька ребер, то вам на допомогу приходить комбінація: П’, Н’, П, що дозволяє повернути все на свої місця.

Крок 2. Розставляємо кути верхньої межі.

Найпростіше починати з тих кутів, які знаходяться внизу. Підкручуємо низ так, щоб шуканий кут став під покладеним йому місцем, як на картинці нижче. Далі одним з поворотів переносимо його наверх, скоріше за все, порушивши верхній хрест, тому фіксуємо кут поворотом зовсім в іншу сторону, ставимо центр на місце і повертаємо кут. Наприклад, для випадку, наведеного на малюнку 4, застосовуємо комбінацію: П, Ф’, П’, Ф.

Також буде цікаво:   Як реагувати на грубу критику: метод Стіва Джобса

Принцип будується на тому, що ми одними кубиками «вибиваємо» інші. Якщо кут знаходиться зверху, то краще його перенести вниз, наприклад, поворотом П’, і потім ставити на належне місце.

Очікуваний результат:

Крок 3. Збираємо середній шар.

По-перше, розгортаємо кубик так, щоб зібрана сторона була внизу. Тепер можна розставити чотири ребра середнього шару по своїх місцях. Тут можливі три комбінації:

1. Необхідно перенести кубик зверху справа на передню грань. Повертаємо: В’, Ф’, В, Ф, У, П, В’, П’.

2. Перенести вправо можна за допомогою комбінації: В, П, В’, П’, В’, Ф’, В, Ф.

3. Для розвороту ребра, яке стоїть там, де треба, але не тим боком: П, В’, П’, В’, Ф’, В, Ф, У’, П, В’, П’, В’, Ф’, В, Ф.

Результат:

Крок 4. Збираємо «неправильний» хрест на «новій» верхній межі.

Мета – досягти варіанту як на малюнку нижче, зібрати «білий хрест»:

1. Комбінація: Ф, П, В, П’, В’, Ф’;

2. Ф, В, П, В’, П’, Ф’;

3. Будь-яка із запропонованих комбінацій два рази.

Крок 5. Робимо з «неправильного» хреста «правильний».

Повертаємо верхній шар до тих пір, поки будь-які два ребра не співпадуть за кольорами з центрами з середнього шару. Тут мають місце два випадки:

1. На своїх місцях – два протилежних ребра, два інших потрібно поміняти місцями. Використовуємо комбінацію: П, В, П’, В, П, В”, П’.

2. Два зібраних ребра, знаходяться під кутом, два інших потрібно поміняти місцями комбінацією: П, В”, П’, В’, П, В’, П’. Можливо, вам доведеться повторити цю комбінацію кілька разів.

Результат:

Крок 6. Розставляємо кути верхнього шару по своїх місцях.

Для здійснення цього кроку скористайтеся однією із запропонованих комбінацій:

1. П’, Ф’, Л, Ф, П, Ф’, Л’, Ф;

2. Ф’, Л, Ф, П’, Ф’, Л’, Ф, П.

Крок 7. Розвертаємо кути правильними кольорами.

Тримаємо кубик до себе однією стороною так, щоб «неправильний» кут був праворуч зверху. Комбінацією: П’, Н’, П, Н крутимо кубик, поки кут не стане, як треба. Далі прокручуємо верх до наступного неправильного повернутого кута і тієї ж комбінацією виставляємо правильно. Робочу сторону не міняємо!

Під час цих дій конструкція кубика може порушитися. Але так прописано в сценарії. Так що не переживайте!

Нарешті, можна розгорнути всі чотири кути правильними сторонами – інші елементи кубика також стають на свої місця! Пишаєтеся собою – ви це зробили! Вітаємо з успішним результатом!