«PIK» рекомендує 9 книжкових новинок з практичної психології, які допоможуть краще пізнати себе, повернути смак до життя і налагодити відносини з оточуючими.

1. «Бути, а не здаватися», Стівен Кові

Ця книга – збірка вибраних есеїв, в яких видатний бізнес-експерт Стівен Кові описав дванадцять основних принципів великого успіху. Справжній життєвий успіх, вчить Кові, приходить до тих, чиє життя наповнене справжньою величчю, – до тих, хто керується основними принципами, незважаючи на матеріальну винагороду та обставини. У цій книзі він розповідає, що це за принципи, як їх засвоїти і зробити по-справжньому своїми, як почати висувати на перший план істинно важливі завдання, досягати видатних результатів і при цьому жити в гармонії з собою.

2. «Мистецтво жити просто», Домінік Лоро

Філософи минулого, містики, християни, буддисти, індійські мудреці протягом століть наполегливо нагадували нам про головну умову щасливого життя – прагнення до простоти. Простота дозволяє жити, звільнившись від забобонів, обмежень і інерції, які не дають нам зосередитися і стають джерелом стресу і проблем.

3. «Психологія шкідливих звичок», Річард О’Коннор

Книга розповість, як позбутися від деструктивних звичок і навчити мозок працювати по-новому.

Нам властиво повторювати свої помилки: повертатися до поганих партнерів, в сотий раз безуспішно прийматися за невідповідну дієту, віддаватися одній з шкідливих звичок, будучи не в силах з нею впоратися.

Річард О’Коннор – відомий психотерапевт і кандидат наук – у своїй книзі пояснює, чому з цими звичками так важко боротися. У нас є два типи мислення: свідоме і вдумливе, яким ми управляємо, і автоматичне, яке приймає багато рішень без нашого усвідомлення. У наших силах розвивати і тренувати автоматичну частину своєї свідомості, відучуючи свій мозок від деструктивних звичок.

4. «Століття тривожності», Скотт Стоссел

Хронічний стрес – відмінна риса нашої епохи, а тривожність стала свого роду культурним явищем сучасності. Кожна шоста людина у світі в той чи інший період життя страждає від невротичних розладів. Скотт Стоссел, знаючи з власного досвіду всі варіації фобій і депресій, з десятирічного віку почав шукати способи їх подолання, а потім задумався про цю проблему в загальнолюдському масштабі.

5. «Близько до серця», Ілсе Санд

Високочутливі люди, або «нові інтроверти», – так називають тих, хто гостріше за інших реагують на шум або суєту, швидко втомлюються від суспільства і люблять усамітнення. Ці люди тонко відчувають світ і звертають увагу на найдрібніші деталі, тому з них нерідко виходять прекрасні поети, художники і письменники. Однак жити серед інших їм важко: надто часто доводиться виправдовуватися за свою втому, їх занадто ранить критика, занадто багато сил витрачається на співпереживання, а також на те, щоб відповідати прийнятим у суспільстві стандартам.

Також буде цікаво:   «Українська мова. Подорож із Бад Емса до Страсбурга»: захоплива розповідь про мову-фенікс

6. «Страх близькості», Ілсе Санд

Людська психіка влаштована милосердно: ми забуваємо дуже неприємні і болючі ситуації, емоції, щоб жити нормально. Однак нормально – не означає щасливо. За високим парканом складно побачити красу світу і важко зав’язати знайомство з новими людьми. Психотерапевт Ілсе Санд на прикладах з життя пояснює, як різні варіанти психологічного захисту не допомагають, а, навпаки, заважають нам жити повним життям і як можна від них позбутися. Прочитавши цю книгу, ви зрозумієте, що вам говорили в дитинстві і юності, що може впливати на ваші сьогоднішні вчинки і рішення. Можливо, ви усвідомлюєте приховані причини своїх переживань і нарешті дозволите вашим рідним і близьким стати по-справжньому рідними і близькими вам людьми.

Ця книга, звичайно ж, не замінить вам психолога, але вона точно допоможе зробити крок назустріч людям і власного щастя.

7. «Рішення проблем по методикам спецслужб», Морган Джонс

Колекція перевірених і практичних інструментів для більш швидкого прийняття правильних рішень і спрощення проблем. Сучасному людству відомо про навколишній світ більше, ніж будь-яким поколінням наших предків. Ми багато знаємо про процеси навчання і пізнання, ми набагато краще розуміємо, як працює мозок. І все ж більшість людей не вміє проводити якісний аналіз проблем.

Проблема в тому, що навики структурованого аналізу не вчать в університетах і школах. Він не входить в стандартний курс будь-якої спеціальності, хоча може бути корисний всім, хто приймає рішення і вирішує проблеми.

8. «Приборкання амігдали», Джон Арден

Перевірені на практиці і науково обґрунтовані рекомендації по «програмування» мозку для поліпшення практично всіх аспектів життя.

Ще не так давно вважалося, що мозок, з яким ви народилися – це той же мозок, з яким ви проживете все життя. Зараз відомо, що це не так. Якщо провести аналогію з комп’ютерами: мозок – це «софт», а не «залізо», він перепрограмується і змінюється протягом життя. У цій книзі нейрофізіолог Джон Арден показує, як ви можете змінити свій мозок, щоб відчувати себе краще, позбутися від стресу, покращити пам’ять, настрій і домогтися інших позитивних змін.

9. «Неспокійний розум», Кей Джеймісон

Це відверта розповідь про життя людини з біполярним розладом. Життя, в якій є неймовірні емоційні вершини – і такі ж неймовірні спади. Життя, в якому почуття гострі до межі, а невдачі призводять до чорних депресій. Кей Джеймісон зазнала все це на собі – депресії, манії, спробу самогубства.