Іноді хочеться повернутися в минуле і запитати у своїх батьків, вчителів і старших друзів: «Чому ж ви іноді забували мені розповісти про важливе і потрібне?». Але настав час обговорити важливі навички, про які всі колись промовчали.

Уявіть, ніби не читаєте статтю, а розмовляєте з тим, кому довіряєте. Сьогодні ми спробуємо повернутися в минуле і запитати поради у тих, чия думка важливо для вас. Може бути, вони забули вам розповісти про деякі речі.

Не потрібно сприймати все на свій рахунок

У почутті відповідальності є один побічний ефект, абсолютно руйнівний для особистості. Мозок в спробах контролювати те, що відбувається навколо хоче сприймати все на свій рахунок.

  • Автомобіль підрізав саме вас.
  • Новий закон видали, щоб вам було складніше жити.
  • Активне зростання компанії приніс вам надбавку до зарплати.

Ми схильні розцінювати все, ніби це стосується безпосередньо нас самих.

Але не все, що з вами відбувається, відноситься саме до вас.

Цю істину складно прийняти і ще складніше пам’ятати про неї кожен день. Адже ми залежимо від того, як працює наш мозок і тіло. Добре себе відчуваємо, коли сталося щось хороше. Якщо щось зіпсує настрій, то ми обов’язково приймемо це близько до серця.

Дуже приємно думати, що з вами відбуваються хороші речі, тому що ви такий класний чоловік. Це дуже зручно і легко. Знаєте, чому так думати не можна? Тому що такий хід думок зруйнує вас дощенту.

Якщо з вами відбувається щось погане, чи означає це, що ви жахлива людина? Якщо у вас вкрали гаманець або розбився телефон, чи варто посипати голову попелом?

Такий тип мислення схожий на гойдалки: кожен день ви відчуваєте зльоти і падіння, намагаючись трактувати будь-яку дрібницю.

Відчуття того, що ви щось заслужили, дуже небезпечне. Такого поняття просто не повинно існувати в вашому лексиконі. Це емоційний вампір, чорна діра, що засмоктує всі емоції, енергію і любов навколо вас. Можливо, звучить трохи драматично, але ви зрозуміли суть.

Коли люди вас критикують, це більше стосується їх самих, ніж вас. Вони висловлюють своє бачення, свої пріоритети, виходять зі своїх життєвих принципів. Насправді більшість людей не думає про вас так багато, як ви уявили.

Якщо у вас щось не виходить, ви не стаєте невдахою. Ви стаєте людиною, яка іноді терпить невдачі. Якщо сталася біда, вам стало боляче, знайте – цей біль не про вас. Це просто природна і невід’ємна частина життя.

Навчіться змінювати точку зору

У школах і університетах нас вчать відстоювати свою точку зору, писати переконливі тексти, розвивати навички ораторського майстерства. Однак ніхто ніколи не говорив про те, як важливо навчитися приймати точку зору іншої людини. А раптом ваші переконання вас же і знищать?

У це важко повірити. Адже ми стільки часу і сил витрачаємо на те, щоб виробити свою життєву позицію. Тому так активно протистоїмо тим, хто люто нападає на наші підвалини і намагається переконати.

Вийміть пальці з вух і перестаньте голосно співати дурні пісні. Подивіться на всі боки. Ви часто буваєте неправі, вам потрібно це зрозуміти. Ви будете помилятися дуже часто. Практично кожен день. Було б непогано розвинути такий навик, завдяки якому ви можете побачити свої помилки і виправити їх.

Також буде цікаво:   Чому прогулянки на природі корисні для мозку

Як це зробити?

Секрету ніякого немає. Потрібно постійно працювати над собою. Оцінюйте свою поведінку, запитуйте: «А що, якщо я неправий? Що ж робити в такому випадку?».

Спочатку буде дуже складно. Мозок і тіло будуть чинити опір. Тільки через подолання ви зможете тренувати і розвивати потрібний навик.

Спробуйте наступне: запишіть 20 вчинків, скоєних сьогодні. Задайте собі питання: «Чому я так вчинив? Що змусило мене прийняти саме таке рішення?». Можливо, це було одне з внутрішніх переконань:

  • Я негарний / некрасива.
  • Я ледачий / лінива.
  • Я не знаю, як заговорити з людиною.
  • Я ніколи не буду щасливий.

Чим більше почуттів ви вкладаєте в подібні переконання, тим важливіше їх побороти. Адже саме такі внутрішні підвалини заважають приймати правильні рішення кожен день.

А тепер уявіть, що таких переконань більше немає. Ви дуже красиві, зовсім не ледачі, скоро будете щасливі. Ви б сьогодні вчинили так само, як вчора? Або змінили своє рішення?

Спочатку буде страшно. Деякі рішення ви не будете обговорювати навіть із самим собою. Ви не захочете дізнатися, у що насправді вірите. Ви відмовитеся міняти себе. Але вам життєво необхідно виробити вміння, завдяки якому ви зможете бачити свої помилки і приймати іншу точку зору. Працюйте над собою.

Навчіться працювати без подання про кінцевий результат

Добре працювати, коли знаєш, чим все закінчиться. У школі написав реферат, бо вчитель тобі сказав, здав, отримав оцінку. Жодних сюрпризів. На роботі спокійно працюєш і отримуєш зарплату. Дуже зручно.

Але в житті все по-іншому. Немає ні впевненості в завтрашньому дні, ні в кожному рішенні. Якщо ви захочете змінити кар’єру, ніхто вам не шепнёт на вухо: «Тепер ти будеш щасливий». Доведеться боятися, переживати і хвилюватися.

Тому ми не дуже-то любимо приймати доленосні рішення. Ми намагаємося не рухатися, не говорити і не діяти, якщо не впевнені в успішному результаті справ. Багато хто з нас задаються питанням: «Як дізнатися, що я чиню правильно?». Та ніяк. Ніхто не знає, що для вас добре, а що погано.

Якщо ви намагаєтеся навчитися передбачати результат своїх дій – у вас проблеми. Тому що так жити не можна. Деякі дії потрібно здійснювати просто тому, що їх потрібно здійснювати. Так влаштований світ, нічого не поробиш.

Додайте трохи хаосу в життя. Так, щоб стимулювати зміни в собі, пробудити пристрасть, відчути смак до життя.