Стрімкими темпами серед спортсменів, що люблять борознити водні простори, набирає досить новий вид спорту – SUP-серфінг. Абревіатура SUP-серфінг походить від англійської назви Stand Up Paddle Boarding, яка буквальна дослівно перекладається, як той, хто стоїть на дошці з веслом. І дійсно, займаючись SUP-серфінгом, спортсмен стоїть на дошці для серфінгу і пересувається на ній завдяки веслуванню веслом.
SUP-серфінг – це дуже просто
Для зайняття SUP-серфінгом спортсмен може вибрати будь-яку водну поверхню, а повна відсутність хвиль буде йому лише на руку, особливо для початківців. Якщо Ви вмієте плавати, то запросто можете починати освоювати новий вид водного спорту, і спокійно кататися заради свого задоволення і підтримки хорошої фізичної форми. Ви можете здійснювати прогулянки на дошці для SUP-серфінгу одному або зі своїми дітьми, ходити на риболовлю зі своїми друзями, займатися йогою, відкриваючи нові кордони можливостей свого тіла, або ж професійно зайнятися новим для себе видом спорту. Вибравши будь-який вид відпочинку на воді, необхідно буде тільки придбати дошку для САП-серфинга і САП-весло. А для того, щоб навчитися утримувати баланс на дошці, досить і чверті години. Якщо зовсім важко утримувати рівновагу на воді, стоячи на дошці, гребти можна і з колін. Найголовніше для початку освоєння САП-серфинга – правильно підібрати розмір і об’єм САП-борда і САП-весло відповідної довжини, беручи до уваги вагу і зріст серфера.
Одночасно з приємними водними прогулянками, SUP-серфер одночасно може тренувати усі групи своїх м’язів і набувати навичок, необхідних для зайняття в подальшому віндсерфінгом або серфінгом, і отримувати задоволення від єднання з природою.
Необхідне спорядження для зайняття SUP-серфінгом
Щоб займатися SUP-серфінгом, потрібне таке спорядження:
– SUP-дошка. Дошки бувають: жорсткі САП-дошки – які дозволяють райдеру розвивати велику швидкість під час катання і надувні САП-дошки – широкі, і одночасно такі, що легко транспортуються в спущеному стані – найкращий вибір для новачків;
– SUP-весло – необхідно для веслування;
– Лиш – страхувальний шнур, за допомогою якого дошка кріпиться до ноги спортсмена;
– Рятувальний жилет, – утримуючий райдера на воді у разі падіння з дошки;
– Гідрокостюм – не дає переохолоджуватися САП-серферу в недостатньо теплій воді.