На території Чорнобильського біосферного заповідника планують відкрити музей-садибу, присвячений життю та побуту мешканців українського Полісся. Про це повідомляється на сторінці заповідника в Facebook.

У Чорнобильському заповіднику відзначили, що його співробітники виконують не тільки природоохоронні, науково-дослідні або еколого-просвітницькі завдання, а й історико-культурні.

«Територія заповідника до аварії на ЧАЕС – це центр древніх традицій і звичаїв Полісся, які частково збереглися завдяки поставарійним етнографічним експедиціям і, в якійсь мірі, самоселам, які, незважаючи на евакуацію, повернулися до своїх домівок ще в кінці 80-х – початку 90-х років минулого століття. Вони створили свій культурно-побутовий пласт, який заслуговує вивчення, збереження та популяризації», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що незабаром буде створено музей-садибу в селі Оташів, де компактно проживали самосели. У музеї будуть представлені предмети побуту, знаряддя праці та інвентар.

«За допомогою місцевих артефактів тут знайдуть своє відображення не тільки давні поліські звичаї і обряди, а й час так званого «розвинутого соціалізму». Музей-садиба, в разі його реалізації, може стати цікавим культурно-просвітницьким і туристичним об’єктом, показувати зону відчуження з ще одного унікальною боку – історичного», – йдеться в повідомленні.

БУДЕ МУЗЕЙ-САДИБАПеред Чорнобильським заповідником стоять не тільки безпосередні природоохоронні, науково-дослідні чи…

Опубліковано Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник Середа, 10 червня 2020 р.

Також буде цікаво:   Air Astana проводить розпродаж квитків з Києва