Вчені розповіли, як швидше запам’ятовувати інформацію і освоювати нові навички.

Урізноманітніть навчання

Як не парадоксально, ви не запам’ятаєте більше, повторюючи одне й те саме знову і знову. Вчені радять трохи змінювати підхід при кожному повторенні матеріалу. Якраз це допоможе засвоїти інформацію швидше.

Наприклад, тенісистам можна тренувати удари справа, удари зліва і удари з льоту не окремо, а разом. Це складніше, ніж розвивати кожен навик по черзі, але ефективніше.

«Успішні люди роблять те, чого не хочуть робити невдахи. Не мрійте про те, щоб життя було простіше. Мрійте стати краще» – Джим Рон, бізнес-тренер, автор книг з особистісного розвитку

Міняйте обстановку

За даними досліджень, ми ефективніше запам’ятовуємо інформацію, коли міняємо обстановку. Вчіться в різних умовах, експериментуйте, щоб зрозуміти, де вам більш зручніше. Зовнішні стимули стануть асоціюватися з певними даними або навичками. Через це вам буде легше їх згадати.

Розбивайте навчання на інтервали

Здається, чим довше тренувати якийсь навик, тим краще у вас буде виходити. Але так можна довести себе до вигоряння. Краще робити регулярні перериви. Після відпочинку продуктивність і концентрація підвищаться.

Не намагайтеся вивчити все за раз. Корисніше розбивати навчання на короткі інтервали. Тут головне – знайти рівновагу. Постійно вчитися новому, але не перевантажувати себе інформацією.

Переказуйте вивчене

Завжди простіше не здаватися, коли вас хтось підтримує. До того ж корисно розповідати вивчений матеріал іншим. Так він краще вкладеться у вас в голові.

Знайдіть когось, з ким можна ділитися отриманими знаннями. Наприклад, якщо ви вивчаєте іноземну мову, переказуйте нові слова або правила другу. Так ви краще їх запам’ятайте.

Забудьте про багатозадачість

Дослідження підтверджують, що багатозадачність знижує продуктивність і якість роботи. Тому нам складно закінчити проект або освоїти новий навик: ми постійно відволікаємося на щось інше.

Концентруйтеся на одній справі. Перемикання між кількома завданнями знижує здатність мозку сприймати і зберігати нову інформацію.

Виберіть конкретні області, в яких хочете добитися чогось. Не намагайтеся витрачати енергію на все відразу: це просто неможливо.

Висновки

  • Щоб розкрити свій потенціал, потрібно постійно вчитися.
  • Завжди шукайте нові можливості і отримуйте нові навички.
  • Знайте свої пріоритети, щоб не розпорошуватися на все підряд.
  • Сприймайте навчання як щоденний виклик самому собі, який зробить вас краще.
Також буде цікаво:   Отче наш (молитва)