Одразу кілька міжнародних та українських організацій оголосили результати Made in UA Support Project — ініціативи, створеної для допомоги українським підприємцям під час війни. По $1000 отримали компанії-виробники одягу та взуття, меблів, іграшок, декору для дому, косметики тощо.

Made in UA Support Project  — це спільна програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Укрпошти та ГО TechBureau за підтримки Дія.Бізнес. Метою ініціативи було обрати 100 українських крафтових виробників, які продовжують свою діяльність в умовах повномасштабної війни, та надати їм допомогу для розвитку бізнесу.

Понад 25% брендів, які подали заявки для участі у проєкті — з Києва, більше 10% — з Харківської області. Також активно відгукнулися Дніпропетровська, Одеська, Львівська області. Водночас до проєкту долучились підприємства з регіонів, які найбільше потерпають від бойових дій — Донецької, Луганської, Запорізької областей.  

Понад 75% підприємств-заявників мають до 10 людей в команді. Найбільш поширені види продукції — одяг або взуття, декор для дому, меблі, іграшки, косметика тощо. Майже 40% підприємств займається експортом. Багато хто з них почав експортувати вже під час війни, відкривши для себе такі майданчики, як eBay, Etsy, etc.    

«Ми орієнтувались на 500-700 заявок, проте отримали 3397! Ця цифра показує затребуваність фінансової підтримки та неабияку підприємницьку активність українських виробників в умовах повномасштабної війни. Вибір був надскладний через велику кількість талановитих виробників, що взяли участь у проєкті. Якби була така можливість, ми б обрали набагато більше компаній», – розповідає Ханна Зенн, директорка ГО TechBureau.

Кожен член журі оцінював підприємства для того, щоб обрати 100 компаній, які, на його думку, мають отримати фінансову підтримку. Ті підприємства, які отримали більше голосів від всіх експертів, були обрані для надання допомоги. У випадку, якщо кількість голосів була рівна, перевага надавалася тому, хто раніше подав заявку.

Підприємства, які перемогли, отримають фінансову допомогу  $1000. Ці кошти вони зможуть направити на будь-які найбільш актуальні витрати виробництва: матеріали, обладнання для створення продукції, рекламу, зарплатню, покращення презентації товарів тощо. Також переможці отримають додаткові призи від організаторів та партнерів. Так, від Офісу з розвитку підприємництва та експорту та онлайн-платформи для підприємців Дія.Бізнес 10 компаній отримають консультації з визначення пріоритетних ринків, а також огляди трендів e-commerce у релевантній ніші обраних ринків (середня вартість вказаних послуг на ринку — $1500).

Серед компаній, які увійшли до числа переможців проєкту, — Anzy Home (Харківська область) яка створює ручні килими, кошики, меблі тощо. Ця фірма вирішила направити товар до фулфілмент центрів (сервісів, які надають послуги із складування і доставки), щоб мати запаси в США аби клієнти не боялись замовляти через непевність у ситуації в Україні. She flowers (Одеська область) виробляє декор для дому із сухоцвітів та стабілізованих квітів, і, незважаючи на військовий стан, здійснює трансформацію бренду і хоче відновити офлайн роботу у шоурумі. Noeled (Житомирська область), яка виробляє екологічну тару, після втрати більшості оптових клієнтів і перенесення виробництва просуває товар на експорт через eBay. 

Також буде цікаво:   Болгарія оновила правила в’їзду для туристів з України

«Збереження, релокація, відновлення та розвиток малих виробників в регіонах допоможе втримати хоча б частину економічних показників всієї країни та надасть можливість завдяки отриманню податків відновлювати міста і платити зарплати — це дуже потрібно через масштабні руйнації, які були спричинені вторгненням Росії. Ми зацікавлені в розвитку переможців  і будемо тримати з ними зв’язок та готувати нові грантові програми з врахуванням конкретних потреб підприємств та підприємців з різних секторів та всіх куточків країни», — говорить заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олеся Залуська.

Перелік компаній, які отримають допомогу в рамках Made in UA Support Project, та інші деталі можна подивитись на офіційному сайті проєкту.