Костюм є в гардеробі кожної дорослої людини і навіть дитини. Звичайно, не у всіх є привід надягати його щодня, але 2-3 рази в році такий комплект одягу просто необхідний. І щоб в цей відповідальний день привернути на оточуючих незабутнє враження, костюм повинен ідеально сидіти. Як домогтися цього? Як купити костюмну тканину?

Якою має бути костюмная ткань, що це за матеріал і в чому його особливість? Подібні питання народжуються в голові кожного, хто відвідує магазин тканин від випадку до випадку. А чим багатший асортимент, тим складніше вибір.

Види костюмної тканини та їх особливості

Зрозуміло, що костюмна тканина призначена для пошиття костюма. При цьому до костюмної категорії багато хто відносить будь-який комплект одягу, в якому більше одного елемента, однак класичний костюм має на увазі наявність піджака, брюк (або спідниці) і жилета (за потребою).

В такому класичному вигляді костюм з’явився в XIX столітті, і першими його приміряли англійці. Це був суто чоловічий елемент одягу, і вага одного костюма досягав трьох кілограм. Згодом маса тканин стала помітно менше, а разом з ними став легше і костюм. Розширився й асортимент костюмних тканин.

Костюмна шерсть. Це класичний варіант костюмної тканини, який ніколи не вийде з моди. Вовняні костюмні тканини можуть бути як літніми, так і зимовими. Головна їхня перевага – благородний зовнішній вигляд, довговічність і універсальність.

Сумішеві тканини (напіввовна, полівіскоза). Синтетичні волокна роблять матеріал невибагливим. Це особливо актуально для повсякденних костюмів. Ще один плюс змішаних волокон – доступна ціна.

Шерсть з еластаном. Тканини з еластичними волокнами стали дуже популярні в останнє десятиліття. Костюм з матеріалу з еластаном добре сидить, в ньому легко рухатися. Ще один плюс костюмної тканини, яка злегка тягнеться, – можливість швидко «реанімувати».

Габардин. Цей матеріал виготовляється з синтетичних волокон (часто з додаванням вовни), габардин добре тримає форму навіть при щоденному використанні. Костюми з габардину найчастіше можна побачити на представниць прекрасної статі.

Льон. Цей варіант підходить виключно для літнього одягу. У лляному костюмі комфортно в найспекотніші дні. Але навіть додавання до лляних волокнах синтетичної нитки не позбавляє від головної проблеми цього матеріалу – льон дуже сильно мнеться.

Джинса. Костюм з джинсового матеріалу можна назвати класичним, хоча вигладить він дуже стильно. Це відмінний варіант для тих, кому офісний дрес-код дозволяє деякі вільності в одязі.

Також буде цікаво:   Як вибрати корм для кішки? Поради ветеренарів

Яка тканина краще?

Однозначної відповіді на це питання не існує. Все залежить від того, які функції будуть покладені на майбутній костюм. Якщо потрібен варіант для повсякденного носіння, має сенс звернути увагу на сумішеві тканини. Цей костюм довше збереже форму і не втратить зовнішнього вигляду при частих чистках.

У разі якщо костюм шиється для урочистих випадків, на перший план виходить його фасон і зовнішній вигляд, а не сама костюмна тканина. Властивості оброблюваного матеріалу, не так важливі. Чоловік, ймовірно, обере презентабельну дорогу шерсть, а жінка може зупинити свій вибір на габардині з ефектним малюнком.

Для тих, хто хоче відчувати себе комфортно навіть в строгому костюмі, є вовняні тканини з волокна надвисокої крутки.

Важливо пам’ятати і те, що кожна костюмна тканина має свої особливості при пошитті виробу. І якщо злегка пом’ятий льон прощає швачці невеликі огріхи, то костюм з англійської вовни повинен сидіти бездоганно. Про це варто задуматися кожному, кого зацікавила костюмна тканина.