Геморо́й (від грец. αίμα — «кров», грец. ρέω — «текти»; Αιμορροΐδες — буквально «кровотеча») — гіперпластично змінена кавернозна тканина прямої кишки, що діагностується у вигляді вузлових утворень. Виникає внаслідок посиленого притоку артеріальної крові в кавернозні тільця та недостатнього відтоку венозної крові.

Лікуємо геморой травами, відварами та настоянками

Головне завдання природних ліків при геморої – зменшення болю і запалення, загоєння травмованих тканин. При не своєчасному лікуванні, гемороїдальні вузли можуть стати вхідними воротами для інфекції! 

Морква

Морквяний сік заспокоює подразнення стінок кишки і укріплює їх. Салати з моркви при гемороях теж корисні. А також дуже добре допомагає ось такий відвар: дві чайні ложки бадилля моркви залити склянкою окропу і продовжити кип’ятіння ще протягом 10 хвилин. Фактично, це чай, який треба вживати по півсклянки 3 рази на добу, перед прийомом їжі.

Обліпиха

Моя улюблена рослина. Масло обліпихи не тільки допомагає при геморої, але і при інших захворюваннях кишечника: проктитах, сфінктерітах, тріщинах заднього проходу. Краще купувати готову олію обліпихи в аптеках. Для того, щоб гемороїдальні шишки повністю зникли, слід використовувати тампони з маслом обліпихи 10 ночей поспіль, а потім зробити перерву. Зазвичай, одного курсу цілком достатньо, щоб вирішити проблему, але, попереджаю, при найменших фізичних навантаженнях захворювання може знову загостритися, і тоді лікування доведеться відновити.

Алое

Сік рослини має протизапальну дію. Хороший спосіб позбутися дошкульного болю швидко. Можна використовувати як в свіжому вигляді, так і робити відвар з неї. Для цього з десяток листів рослини розрізають на кілька шматків (не дуже дрібних), заливають літром холодної води і готують відвар на водяній бані. Теплий компрес, просочений відваром листя алое, або розрізана свіжа рослина прикладають до запаленого місця. Іноді з м’якоті алое роблять свічки і залишають в задньому проході на ніч. 

Кора дуба

Володіє сильними терпкими властивостями, які дуже добре допомагають при лікуванні запальних захворювань слизових тканин, а також мають протизапальну дію. При попаданні відвару з кори дуба на слизову оболонку людського тіла утворюється захисна плівка, що оберігає її від подразнень. Можна використовувати як у вигляді компресу, так і супозиторії (в суміші з вершковим маслом).

Картопля

Застосовується в народній медицині з покон-віків. Свіжий сік і картопляний крохмаль має обволікаючі та протизапальні властивості. Найчастіше картопля використовується для лікування геморою у вигляді свічок. З центральної частини сирої бульбини вирізують невеликий стовпчик (форма його повинна бути якомога більш згладженою, щоб не травмувати поверхню прямої кишки) і залишають його в задньому проході на ніч.

Ромашка аптечна

У цій королеві лікарських рослин, незважаючи на скромний вигляд, безліч корисних властивостей – настій з її квіток має протизапальну, протимікробну, спазмолітичну і знеболюючу дію, а також підвищує швидкість регенерації тканин при запаленнях. Ромашку при геморої можна використовувати як у вигляді примочок, ванночок і клізм, так і більш цікавим способом – у вигляді саморобних свічок. Для цього 1 ст. л. ромашкового збору заварюється в склянці окропу, вийшовший відвар охолоджується і розливається в невеликі формочки для льоду. Після заморозки готові свічки володіють сильним знеболюючим (за рахунок заморозки) і мають протизапальну дію.

Часник

Він має сильну протизапальну, знеболюючу, антибактеріальну і навіть протипухлинну дію. При геморої часник застосовують як в свіжому вигляді (очищений зубчик часнику запихають в задній прохід), так і у вигляді саморобної свічки (розтертий в кашку зубчик часнику змішується з вершковим маслом, остуджують і з суміші формується свічка). Ще з часнику і молока (в пропорції 2 л нагрітого молока на 200 г рубленого часнику і такої ж кількості подрібненого часника) робляться ванночки, які мають протизапальну властивість.

Калина звичайна

Володіє сильною кровоспиняючою властивістю, робить заспокійливу і легку послаблюючу дію. У народній медицині використовується як відвар плодів калини, так і відвар кори. Увага! Якщо у хворого гемороєм підвищене згортання крові, відвар калини застосовувати не варто через небезпеку тромбоутворення в гемороїдальних вузлах.

Кропива

Вона здатна зупиняти сильні кровотечі, покращує згортання крові, має протизапальну дію, посилює обмін речовин і покращує діяльність серцево-судинної системи. У жінок кропива підвищує тонус матки.

Подорожник

Як і горець почечуйний, має слабку проносну дію, що добре діє при запорах. Крім цього, у подорожника безліч корисних властивостей, в тому числі протизапальну, і кровоспинну, і імуностимулюючу.

Також буде цікаво:   Статична вправа, яке виправить поставу і зменшить талію

Продукти бджільництва при гемороях

В народній медицині широко використовується мед та інші продукти бджільництва. З меду роблять свічки (або цілком, або наносять мед тонким шаром на саморобні свічки з картоплі), використовують його як зовнішній засіб (або в нерозбавленому вигляді, або як компонент у складі інших мазей).

Прополіс використовують при приготуванні мазі на основі вазеліну при лікуванні геморою з зовнішніми вузлами. Для цього 80 г вазеліну змішують з 10 г ланоліну і 7 г прополісу, розтоплюють суміш на водяній бані, перемішують і проціджують через дрібнопористе сито або марлю. Мазь наносять на компрес або ватний диск і прикладають до зовнішніх гемороїдальних вузлів. Замість вазеліну можна використовувати тваринний жир або вершкове масло (несолоне) в пропорції 100 г основи на 10 г прополісу. Суміш охолоджують і наносять на гемороїдальні вузли. Також з прополісу можна робити свічки. Для цього прополіс змішують з водою і заливають в невеликі формочки для льоду. Суміш з прополісу і води також використовується в клізмах.

Дієта при геморої

Поменше піцци, різних гамбургерів і чізбургерів, солодкого, солоного, жирного, ковбасного, хімії. Безсистемне харчування – перша причина геморою. Частота приймання їжі, сама їжа мають бути збалансованими. Не переїдати, не їсти після 8-ї вечора, дотримуватись розпорядку і харчуватись за прописаними годинами.

Пробувати більше харчуватися овочами, фруктами. Приймати якомога більше їжі, що містить вітаміни. Пробувати готувати самотужки, а не купляти все у супермаркетах. Тому що основна причина геморою, здебільшого, це запори, які спричинені не якісними та зараженими продуктами. Запори підвищують тиск в черевній порожнині і тим самим сприяють розвитку геморою.

Повністю відмовитись від алкоголю. Не вживати дуже гострі, пікантні страви. Відмовитись від фаст-фуду. Перейти повністю на українську традиційну кухню, яка  дуже дієтична і збалансована. 

Загальні поради при захворюванні гемороєм

  1. Перша дієва порада – активний та здоровий спосіб життя. Щоранкові пробіжки, трекінги, походи. Кров починає краще проступати по сосудам, не застоюється. Організм починає самовіднолюючу та самоочищаючу функцію. 
  2. Друга дієва порада – випивайте побільше чистої джерельної води. У день рекомендується випивати не менше шести склянок рідини! Чиста джерельна вода дуже допомагає, перевірено. 
  3. Третя порада – вживайте кисломолочні продукти: кефір, ряжанка, кисле молоко, квашена капуста, йогурти натуральні і так далі. Це все покрашує травлення.

Також необхідно дотримуватись певних правил поведінки в туалеті. По-перше, не намагатися вичавити з себе все відразу і негайно (пам’ятаємо про шкідливий при геморої внутрішньочеревний тиск). По-друге, рекомендується відвідувати туалет своєчасно – це значить, як тільки захотілося. Звичка терпіти призводить до підвищеної сухості стільця, що створить непотрібну напругу при дефекації і знову ж підвищений внутрішньочеревний тиск. Якщо з цим проблеми, можна скористатися проносними засобами. Захоплюватися ними не варто, інакше можна отримати запальний процес в прямій кишці. Після кожної дефекації рекомендується підмиватися з використанням ніжного натурального мила – це допоможе знизити ймовірність запалення гемороїдальних вузлів.

Добре допомагають при геморої біг, спортивна ходьба, плавання, тривалі прогулянки. Регулярна фізична активність здатна поліпшити стан серцево-судинної системи організму і тим самим знизити тиск на вени в області малого тазу. Мої 90-літні дідусь і бабуся навіть не чули про геморой. Чому? А тому що постійно були у русі, були зайняті роботою, не сиділи на одному місці! Тому, якщо ваша робота пов’язана з тривалим перебуванням в положенні сидячи або стоячи, рекомендується щогодини присвячувати хвилин п’ять фізичних вправ, щоб розігнати кров і уникнути її застою в малому тазі!  

Увага! Фізичні вправи не повинні бути пов’язані з підняттям тяжкості (!) – це може послужити причиною загострення геморою; рекомендується також скоротити кількість присідань. В цілому можна присвячувати фізичним вправам по 2 години на тиждень.

Ось і все. Якщо прислухатись до цих рецептів та порад, можна гарантовано вилікувати дошкульний геморой. Головне, не запускати. Це звичайнісінькі методи, які не потребують ні грошей, ні лікарів. Це здоровий спосіб життя, якого дотримувалися наші предки.