Кальян давно перестав бути розкішшю і екзотикою, але все ж залишається дивовижною і улюбленою річчю більшості людей.

Кальян винайшли на Близькому Сході, традиційно, його батьківщиною вважається Індія. Вже звідти він почав свою мандрівку по інших країнах і кожна додавала в його пристрій щось своє. Останніми, хто удосконалив кальян до сучасної конструкції, були єгиптяни. А в Туреччині придумали прикрашати його мозаїкою і малюнками.

Кальян – це збірна конструкція, яка складається з семи елементів. А щоб купити кальян, важливо знати не тільки з чого він складається, але і з яких матеріалів ці частини зроблені.

Важлива частина кальяну – колба. Вона фільтрує і зволожує дим. Рідина, що заливається туди, кожен вибирає на свій смак. А ось видів сировини для колби всього п’ять: пластик, метал, глина, кришталь і кварц. Найпопулярніша модель колбы для кальянов робиться зі скла. Важливо, щоб вона мала металевий ободок, тоді вона буде більш герметично з’єднаною з шахтою.

Мундштук. Різноманіття матеріалів, з яких його виготовляють, вражає. Це може бути бамбук, пластмаса, будь-яка порода дерева, бурштин і навіть камінь. Самий хороший кальян буде з дерев’яним мундштуком. Більш пристосовані для такого виробу породи дерева – дуб, береза ​​або бук.

Шланг підрозділяється на три частини: патрубок, шланг і мундштук. Патрубок, як і мундштук краще дерев’яний. Ідеально підійдуть всі міцні породи дерев. Виріб з такого матеріалу буде щільніше прилягати до металевих частин кальяну. Найкращий матеріал для шланга – шкіра, але вона вимагає ретельного догляду. Довжина шланга зазвичай від 40 до 80 сантиметрів, а ось товщина абсолютно різна, і чим вона більше, тим краще.

В клапан, а точніше в зворотному клапані обов’язкова наявність спеціального кулька. Слід знати, що в Туреччині виробляються кальяни без нього.

Основна частина – шахта. Краща чаша з нержавіючого матеріалу і дуже висока. Це забезпечить довгу службу і гарне охолодження диму в процесі куріння.

Тарілка – додатковий атрибут кальяну, але її наявність буде плюсом.

Чашу краще вибрати з глини, вона добре нагрівається, на відміну від керамічної. Секрет досвідчених кальянщиків – закладання тютюну в чашу, що не укладаючи, так він прогрівається рівномірно і дає більше аромату.

Якщо слідувати всім рекомендація по вибору кальяну, то ви купите для будинку не тільки красиву, але і практичну річ, яка прикрасить ваш інтер’єр і доставить вам чимало приємних хвилин.

Також буде цікаво:   Класичний імбирний чай