Знайти текст і завантажити його на смартфон або планшет – справа кількох хвилин.

Як безкоштовно читати класичну літературу

Великі книжкові сервіси не тільки поширюють книги за гроші, а й надають безкоштовний і легальний доступ до творів класиків. Щоб приступити до читання, досить встановити на смартфон потрібну програму і знайти в каталозі цікаву для вас книгу. Завантаживши її на пристрій, ви зможете читати без підключення до інтернету.

У цьому вам допоможуть додатки таких сервісів, як Bookmate, «ЛітРес» ( «Читай книги онлайн») і MyBook. За офіційною інформацією, їх бібліотеки налічують 50 000, 32 000 і 27 000 безкоштовних текстів, відповідно.

Bookmate і MyBook дозволяють читати книги тільки всередині своїх програм. На цьому тлі у «ЛітРес» є перевага. Так, ви можете вибрати книгу в додатку «Читай книги онлайн» і експортувати її в будь-яку сторонню програму для читання. Практично кожна книга на «ЛітРес» доступна в декількох форматах: FB2, ePub, PDF та інших.

Додатики для iOS:

Додатики для Android:

Як безкоштовно читати інші книги

Якщо ви цікавить не тільки класикою, то можете читати безкоштовно і інші тексти.

1. У додатку «Читай безкоштовно» на Android

Це ще один додаток компанії «ЛітРес», який доступний тільки на платформі Android. Судячи з опису, каталог програми містить більше 50 000 безкоштовних книг, серед яких є сучасна художня література і нон-фікшен.

Тексти монетизуються за рахунок показів реклами. Тому будьте готові, що від книг вас будуть відволікати настирливі оголошення. Але якщо ви майстер по частині концентрації, то можете дати програмі шанс. Все-таки вона дозволяє читати книги безкоштовно, і до того ж легально.

Разом з тим відзначимо, що в асортименті додатка відсутні популярні тексти, які можна купити в офлайн-магазинах або отримати з платних каталогів Bookmate, «ЛітРес» і MyBook.

Читай безкоштовнозавантажити

2. За допомогою сервісу «Флібуста» на Android і iOS

«Флібуста» – найбільша піратська бібліотека. Завантажуючи книги з її бази, ви позбавляєте автора винагороди за його важку працю.

У той же час за допомогою «Флібуста» можна отримати тексти, які взагалі неможливо купити (наприклад, тому, що правами на них в нашому регіоні на даний момент ніхто не володіє). В основному це старі книги, що не перевидаються на папері і відсутні в цифровій продажі.

Також буде цікаво:   Непорнографічна «Порнографія» Ґомбровича

Щоб завантажити текст з бібліотеки, можна перейти на її сайт, знайти потрібну книгу через форму пошуку і скористатися посиланням для завантаження в будь-якому з доступних форматів. Але сайт проекту часто блокують. Щоб обійти обмеження, доведеться скористатися VPN або спеціальним ботом Telegram. Боту досить відправити назву книги і вибрати в наступному повідомленні формат для завантаження файлу.

Після скачування книги через бота або сайт її можна буде відкрити в будь-якому додатку для читання, яка підтримує обраний вами формат.