Портал Windows Central з посиланням на власні джерела розповів про найближчі плани компанії Microsoft. За їхніми даними, восени 2021-го софтверний гігант планує велике оновлення Windows 10, яке представить нові функції і оновлений призначений для користувача інтерфейс, більш сучасний і послідовний. Про нього раніше вже згадувалося.

Всього в наступному році будуть два апдейта системи. Весняне оновлення 21H1 буде меншим за розміром і принесе з собою незначні поліпшення і зміни, заклавши основу для більшого випуску 21H2 восени.

Емуляція додатків на ARM

Одним з головних нововведень може стати емуляція 64-розрядних додатки x86 для Windows 10 на ARM. Це дозволить запускати звичні програми на ноутбуках і планшетах з чіпами Snapdragon, на які покладаються чималі надії. Очікується, що ця функція спочатку з’являться в попередній версією системи Windows Insider.

Підтримка Android-програм

Також повідомляється, що Microsoft намагається додати Android-додатки в свій магазин для Windows 10. Тобто повинна з’явитися можливість нативного запуску мобільних програм і, можливо, ігор. Поки невідомо, наскільки далеко просунулися розробники, але очікується, що така можливість з’явиться до кінця 2021 року.

Запуск Windows 10X

У першій половині 2021-го компанія планує випустити Windows 10X, яка розробляється вже дуже давно. З її допомогою Microsoft прагне надати сучасний і легкий варіант операційної системи для доступних ПК, а також флагманських складних комп’ютерів. Такі новинки повинні будуть конкурувати з пристроями на Chrome OS, які в період пандемії стали особливо популярні в США і інших країнах.

Windows 10X буде поставлятися без підтримки локальних додатків win32, але Microsoft планує просувати свій новий сервіс потокової передачі додатків Cloud PC, щоб заповнити цю прогалину. Цей сервіс поміщає версію Windows в хмару і дозволяє користувачам встановлювати на нього додатки, щоб їх можна було транслювати на будь-який пристрій. У теорії це дозволить ПК з обмеженими можливостями запускати важкі додатки без падіння продуктивності.

Також буде цікаво:   Где возможен удачный перевод с карты УкрСиббанк на Bitcoin (BTC)?